SUB Illust

Doporučení řidičům dálkové přepravy při cestách do Francie

Země: Francie Štítky: Autobusová doprava Nákladní doprava Dopravní informace

Pro bezpečný průjezd po území Francie

Čeští řidiči dálkové přepravy cestující na území Francie se ocitají v komplikovaných situacích, které nejsou schopni řešit vlastními silami. Nejčastějšími důvody, proč se tak stává je, že na území Francie často cestují bez přímého spojení na nouzovou linku Velvyslanectví ČR v Paříži, nemají u sebe dostatečnou finanční hotovost, ani platební kartu, ze které by mohli čerpat finanční prostředky, neznají dobře trasu, po které jedou a v krizových situacích nejsou schopni základního dialogu ve frazcouzštině či jiném cizím jazyce.

Velvyslanectví ČR řidičům dálkové přepravy doporučuje:

  • Mít nainstalovanou mobilní aplikaci DROZD

Aplikace slouží k dobrovolné registraci občanů ČR při cestách do zahraničí. Obsahuje přímé spojení na nouzovou linku Velvyslanectví ČR v Paříži (tel.: 0033607764394) a souřadnice místa, kde se řidič nachází, pro jeho lokalizaci v nouzové situaci.
Součástí aplikace dále jsou kontakty na místní záchranné a zdravotní složky.
Aplikace je dostupná ke stažení na stránkách www.mzv.cz

  • Disponovat platební kartou umožňující výběr hotovosti z peněžního bankomatu

Francouzské policejní složky požadují v souladu s právním pořádkem své země při uložení pokuty její okamžitou úhradu, jinak neumožní vozidlu dále pokračovat v cestě. Při poskytování konzulární asistence řidičům velvyslanectví zjistilo, že ti často mají u sebe pouze kartu určenou k bezhotovostní platbě, např. pro čerpání pohonných hmot, která ale neumožňuje přímý výběr hotovosti a nemají u sebe ani dostatečnou finanční hotovost pro uhrazení pokuty na místě.

  • Využívat výhradně hlídaných parkovišť při povinných zastávkách

Případy krádeží (odčerpání pohonných hmot z nádrží či krádeže zboží během nočních hodin) se odehrávají vždy na nehlídaných parkovištích. Francouzské dálnice přitom nabízejí dostatečné pokrytí hlídaných parkovišť pro nákladní vozy na celém území.

  • Být vybaven slovníkem nejběžnějších výrazů ve francouzštině

Aby mohl řidič snáze zvládnout krizovou situaci, měl by alespoň v základních obrysech umět pomocí slovníku vylíčit událost a požádat o pomoc.

 

Zdroj : Velvyslanectví ČR v Paříži

Autor: Odbor informací
Aktualizováno: 21. 02. 2019

Komentáře

Buďte první kdo vloží komentář k tomuto článku

Vložit komentář
Položky označené hvězdičkou * jsou povinné

Související informace:

Květen 2019

Po Út St Čt So Ne
29 30 4 5
6 7 9 10 11 12
13 14 15 16 18 19
20 21 22 24 25 26
27 1 2

Události v květnu 2019

Více >

Nejčtenější články za posledních 30 dní:

© 2019 Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s. Nad Sokolovnou 117/1, 14700 Praha 4, E-mail: sdruzeni@cesmad-bohemia.cz

Webdesign: PeckaDesign

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se