SUB Illust

Finsko, nové limity pro nákladní soupravy

Země: Finsko Štítky: Nákladní doprava Legislativa

Navýšení maximální povolené délky a hmotnosti pro nákladní soupravy

Na podzim letošního roku vstoupí v platnost nová legislativní úprava stanovující maximální povolenou délku nákladní soupravy. Do konce roku by také mělo dojít k navýšení maximální povolené hmotnosti.

  • Povolená délka nákladních souprav bude upravena z původních 25,25m nově na 33m.
  • Maximální povolená hmotnost nákladních souprav bude vyšší než je současný limit 76t, přesný údaj zatím není k dispozici.

Nákladní soupravy s hmotností nad 76t, mohou být provozovány i v současné době, ale pouze na omezené části silniční sítě. Nejprve budou muset proběhnout legislativní úpravy, které těžším soupravám umožní využívat stejnou silniční síť, jakou využívají současné nákladní soupravy – a právě v tomto bodě se finská organizace pro dopravu a logistiku (SKAL) staví již zdráhavěji.

Od roku 2013 probíhal projekt, který měl ukázat vliv rozměrů nákladní soupravy a limitu maximální povolené hmotnosti na dopravu. Delšími soupravami totiž lze přepravit najednou až dva dlouhé kontejnery určené pro námořní dopravu, nebo významně objemnější návěsy. Přičemž přeprava tohoto druhu představuje až polovinu veškeré dopravy zboží na silnicích. Změna tak bude mít pozitivní dopad nejen na efektivitu nákladů, energetickou spotřebu, ale také snížení emisí.

Aktuální informace jsou dostupné na stránkách ministerstva: www.valtioneuvosto.fi/hankkeet

Autor: Obor informací
Aktualizováno: 05. 03. 2018

Komentáře

Buďte první kdo vloží komentář k tomuto článku

Vložit komentář
Položky označené hvězdičkou * jsou povinné

Související informace:

Duben 2019

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
9 10 11 12 13 14
15 16 17
30 1 2 3 4 5

Události v dubnu 2019

Více >

Nejčtenější články za posledních 30 dní:

© 2019 Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s. Nad Sokolovnou 117/1, 14700 Praha 4, E-mail: sdruzeni@cesmad-bohemia.cz

Webdesign: PeckaDesign

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se