SUB Illust

Připomínky IRU k silničnímu balíčku

Štítky: Legislativa

Právě diskutovaný ´silniční balíček´ podle IRU není optimální

Mezinárodní unie silniční dopravy (IRU) doporučuje, aby dopravci mohli hodiny řízení a odpočinku profesionálním řidičům organizovat flexibilně v rozmezí čtyř týdnů.

Návrh IRU vychází z diskuze Evropského parlamentu na téma doby řízení a odpočinku řidičů, které je součástí nově připravovaného silničního balíčku.

Podle návrhu Evropské komise musí mít řidič čtyři běžné týdenní doby odpočinku nebo dvě běžné v délce nejméně 45 hodin a dva zkrácené týdenní odpočinky v délce nejméně 24 hodin.

Cílem návrhů IRU je na základě praktických zkušeností z oblasti dopravy vytvořit optimální pracovní, provozní a bezpečnostní podmínky pro řidiče a dopravní společnosti. Stanovit jasnější a vymahatelnější pravidla a podpořit flexibilitu podniků a naopak minimalizovat jejich administrativní zátěž.

IRU tak řeší například zákaz trávení týdenního odpočinku ve vozidle a poukazuje na nedostatek vhodných míst k odpočinku a parkování v EU. Tento zákaz může podle IRU ohrozit některé důležité dopravní trasy a zvýšením nákladů i některé dopravce. IRU proto navrhuje reálnější přístup, aby řidič mohl odpočinek ve vozidle trávit, pokud je za tím účelem náležitě vybaveno například hygienickým zařízením. A to alespoň do doby, než navrhovaná studie neprokáže dostatečnou kapacitu parkovacích míst vhodných pro trávení týdenního odpočinku.

Další připomínky IRU k právě projednávanému balíčku

Autor: Odbor informací
Aktualizováno: 27. 08. 2018

Komentáře

Buďte první kdo vloží komentář k tomuto článku

Vložit komentář
Položky označené hvězdičkou * jsou povinné

Související informace:

Duben 2019

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
9 10 11 12 13 14
15 16 17
30 1 2 3 4 5

Události v dubnu 2019

Více >

Nejčtenější články za posledních 30 dní:

© 2019 Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s. Nad Sokolovnou 117/1, 14700 Praha 4, E-mail: sdruzeni@cesmad-bohemia.cz

Webdesign: PeckaDesign

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se