SUB Illust

Silniční doprava do Velké Británie po brexitu

Země: Velká Británie Štítky: Nákladní doprava Legislativa

Možnost navýšení kontingentu povolení CEMT v závislosti na zájmu dopravců.

Velká Británie koncem března 2019 opustí EU. Jednání o podmínkách silničních přeprav mezi EU a Velkou Británií stále probíhají a dosud nebyla stanovena závazná pravidla. Na jednání ITF ve dnech 4. a 5. 2. 2019 byla navržena možnost navýšení kontingentu povolení CEMT pro jednotlivé státy. V současné době není jasné, zda by navýšený kontingent platil i pro země, na které se vztahují omezení (Rakousko, Itálie, Řecko, Rusko).

Pokud realizujete přepravy do Velké Británie, a to zejména o třetizemní přepravy EU - Velká Británie (předpokládáme, že bilaterální přepravy ČR - Velká Británie budou upraveny Dohodou o mezinárodní silniční dopravě mezi vládou České republiky a vládou Spojeného království Velké Británie a Severního Irska 63/2004), vyplňte prosím níže uvedený dotazník, který nám pomůže zmapovat, kolik českých dopravců by mělo zájem o povolení CEMT, abychom mohli požádat o množství, které bude pro české dopravce dostačující v maximální možné míře.

Vyplněním dotazníku nevzniká automatický nárok na povolení, nicméně takto evidovaní žadatelé budou mít přednostní právo při výdeji. Kontaktní e-mail je uveden pro možnost podání informace o aktuální situaci.

DOTAZNÍK

Autor: Jana Sláčalová
Aktualizováno: 13. 02. 2019

Komentáře

  • 1. Jiří Besta

    Reagovat 07:54, 14.02.2019

    Dobrý den, každý týden jezdíme do GB pěti kamiony .... Děkuji J. Besta 602426255

  • 2. Jana Sláčalová

    Reagovat 08:50, 15.02.2019

    Reaguje na [1] Dobrý den, jedná se o bilaterální přepravy nebo o přepravy, kdy nakládka probíhá v jiném státu EU a vykládka v Británii? A případně, jaké emisní třídy jsou Vaše vozidla? Děkuji.

Vložit komentář
Položky označené hvězdičkou * jsou povinné

Související informace:

Nejčtenější články za posledních 30 dní:

© 2019 Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s. Nad Sokolovnou 117/1, 14700 Praha 4, E-mail: sdruzeni@cesmad-bohemia.cz

Webdesign: PeckaDesign

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se