SUB Illust

TZ 5-01-16 Sympatický jezevčík i apokalyptický video spot

Štítky: Tiskové zprávy a glosy

Možná trochu zvláštní spojení, ale obojí je součástí kampaně Sdružení ČESMAD BOHEMIA, která chce přispět k demýtizaci silniční dopravy v očích veřejnosti.

Proč právě jezevčík? Tento symbol s nápisem „LONG VEHICLE" se na kamionech z celého světa objevuje již desítky let. Od začátku roku se však ze zadních čel českých nákladních vozidel začnou usmívat i stylizovaní jezevčíci kreslíře Zdeňka Hofmana, tentokráte s textem: „VEZU ZBOŽÍ I PRO VÁS". Ano, není to nijak objevné tvrzení, ale v hustém provozu, obklopeni vozovou hradbou kamionů, si to málokdy uvědomujeme. Velká auta opravdu nejsou na silnici kvůli rozmaru svých majitelů, ale pouze plní poptávku nás všech.

Jak by to dopadlo, kdyby mnohdy proklínané kamiony ze silnic opravdu zmizely, zobrazuje videoklip „PĚT DNÍ BEZ KAMIONŮ". Končí sice trochu drsně, ale skutečnost by bohužel byla po zastavení silniční nákladní dopravy spíš horší než lepší. Na poněkud apokalyptickou vizi, která se snad nenaplní, se lze podívat na https://www.youtube.com/watch?v=t2infHwONOk

Pohodovější atmosféru má druhý spot „JDE TO I JINAK. TŘEBA AUTOBUSEM". Proč se mnohdy zbytečně stresovat za volantem osobního vozu, když své cestování můžeme svěřit do rukou profesionálů, a bude tak ekonomičtější, komfortnější a trochu přispějeme i ekologii? Uvidíte na https://www.youtube.com/watch?v=xQY-LkXsn1s

Neděláme si ambice na vyřešení dopravních problémů České republiky. Na druhou stranu s úsměvem a především s porozuměním i pro ty druhé mnoho nebezpečných situací na silnicích ani nevznikne.

Jezevcik

Autor: Martin Felix
Aktualizováno: 11. 01. 2016

Komentáře

Buďte první kdo vloží komentář k tomuto článku

Vložit komentář




Položky označené hvězdičkou * jsou povinné

Související informace:

Nejčtenější články za posledních 30 dní:

 • Prohlášení ČESMAD BOHEMIA k Loi Macron

  Prohlášení se vydává ke dni 17. června 2016, je zveřejněno na webových stránkách Sdružení www.prodopravce.cz a může být v případě nových informací změněno. Všem členům Sdružení je distribuováno též mailovou poštou, včetně všech případných změn.  

 • Aktuálně k francouzské minimální mzdě

  Od 1.7 2016 bude ve Francii platit minimální mzda - vztahovat se bude na kabotáž a přepravy do a z Francie.

 • Loi Macron - aktuálně

  Aktuální informace k tématu minimální mzda ve Francii

 • Loi Macron - první informace o obsahu zákona o minimální mzdě ve Francii

  Minimální mzda bude platit od 1.7 2016 a vztahovat se bude na kabotáž a přepravy do a z Francie.

 • Aktuální situace s MiLoG

  Kontroly ze strany německých celních úřadů stále probíhají formou výzev dopravcům k doložení údajů podle zákona o minimální mzdě MiLoG.

 • TZ - Dopravci v ulicích

  Dne 31. května vyslovila svůj zásadní nesouhlas s ochranářskou politikou Německa a Francie asi stovka majitelů dopravních firem zaměstnávajících několik tisíc řidičů. Zpráva je doplněna o obrazovou dokumentaci.

 • Snahy o odložení zákona Loi Macron

  IRU vyzvalo k odložení účinnosti zákona Loi Macron. 14.6.2016 se bude demonstrovat v Bruselu - zástupci ČESMADu budou u toho.

 • Francie - bezpečnostní přestávka ve vozidle

  ČESMAD BOHEMIA poslal do Bruselu Komisi doklady o udělených pokutách ve Francii za to, že řidiči čerpali a počítali bezpečnostní přestávku při sezení na sedadle spolujezdce.

 • Pozor na podvodníka! Vystupuje pod jménem Tomáš Fuk

  V Táboře navštívil v úterý 31. května 2016 dopravní firmu člověk, který se představil jménem Tomáš Fuk a uvedl, že je z kontrolního oddělení našeho sdružení. Vypadal zhruba na 55 až 60 let.

 • Tisková zpráva - Protesty v Bruselu

  Zásadní nesouhlas s ochranářskými opatřeními Francie a Německa v podobě uplatňování zákona o minimální mzdě na české řidiče se přesouvá na bruselskou půdu.

 • Timocom

 • BP

 • For Transport

 • Nabídka reklamy

© 2016 Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s. Nad Sokolovnou 117/1, 14700 Praha 4, E-mail: sdruzeni@cesmad-bohemia.cz

Webdesign: PeckaDesign

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se