SUB Illust

Volby do Evropského parlamentu

Štítky: Autobusová doprava Nákladní doprava Legislativa

Českou republiku bude zastupovat 21 poslanců...

Po pěti letech se opět budou konat volby do Evropského parlamentu. Českou republiku bude zastupovat 21 poslanců. Vzhledem k silničním balíčkům a tomu, že máme v Bruselu trvale vlastního člověka, udělali jsme si poměrně pěkný přehled, jak se ten který poslanec nebo poslankyně v končícím volebním období skutečně chovali a jak hlasovali v otázkách, které byly a budou pro silniční dopravu nebo i pro byznys jako takový důležité. Pro naše lobby platí, že nehledíme na politickou příslušnost nebo osobní sympatie, rozhodující je měřitelný výsledek. Ze všech stávajících europoslanců jsme největší podporu a pochopení našli u Martiny Dlabajové (ANO) a Pavla Teličky (HLAS). Oba dva nejen naslouchali našim přáním a podle našich doporučení i hlasovali, ale oba dva se i aktivně do jednání o silničním balíčku a vysílání řidičů v Parlamentu zapojovali. Pro českou silniční dopravu by bylo výhodné, kdyby se oba dva do Evropského parlamentu dostali i na další období.

Z dalších poslanců se osvědčili Luděk Niedermayer (TOP 09) a Michaela Šojdrová (KDU), možná překvapivě pro naše věci často hlasovala i Olga Sehnalová (ČSSD).

Naopak proti silniční dopravě hlasovali většinou Jan Keller (ČSSD) nebo Jiří Payne (Svobodní). Nespolehliví jsou poslanci, kteří na hlasování moc nechodí a hlasují jednou pro naše zájmy, jindy proti. To se týká např. Jana Zahradila (ODS), Jiřího Maštálky (KSČM) nebo Kateřiny Konečné (KSČM).

Pokud jde o hlasování ve prospěch byznysu obecně, sestavuje EUROCHAMBRES ve spolupráci s VoteWatch žebříček Index MEP podnikatele. V tomto přehledu za minulé volební období ve prospěch podnikatelů hlasovali nejčastěji Stanislav Polčák (STAN), Dita Charanzová (ANO), Michaela Šojdrová (KDU), Martina Dlabajová (ANO) a Tomáš Zdechovský (KDU).

Autor: Jan Medveď
Aktualizováno: 16. 05. 2019

Komentáře

  • 1. Roman Pernica

    Reagovat 17:47, 15.05.2019

    Z článku uvedeného výše je zřejmé kdo za nás kope. Nebýt těchto lidí a Česmadu, tak by jsme asi do zahraničí už dlouho nejezdily. Každý z nás, který z této aktivity těží, by měl jít k volbám, protože definitivní verze silničního balíčku ještě není schválená a je potřeba, aby finální znění bylo ve prospěch nás - dopravců.

Vložit komentář
Položky označené hvězdičkou * jsou povinné

Související informace:

Květen 2019

Po Út St Čt So Ne
29 30 4 5
6 7 9 10 11 12
13 14 15 16 18 19
20 21 22 24 25 26
27 1 2

Události v květnu 2019

Více >

Nejčtenější články za posledních 30 dní:

© 2019 Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s. Nad Sokolovnou 117/1, 14700 Praha 4, E-mail: sdruzeni@cesmad-bohemia.cz

Webdesign: PeckaDesign

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se