SUB Illust

BREXIT a silniční doprava

Země: Velká Británie Štítky: Autobusová doprava Nákladní doprava Legislativa

Od března 2019 nebude Velká Británie členem EU. Jednání na úrovni EU – Velká Británie ale evidentně váznou na rozdílných představách obou stran.

Ministerstvo dopravy ČR ve spolupráci s ČESMADem proto bez ohledu na jednání v Bruselu pracuje na tom, aby alespoň v oblasti silniční dopravy bylo jasné, jaká budou platit pravidla. V tomto ohledu se zdá být situace příznivá, po jednáních s britským ministerstvem dopravy tento týden je stav takový, že obě strany budou po březnu 2019 uznávat a dodržovat stále platnou dohodu o mezinárodní silniční dopravě mezi ČR a U.K. z oku 1998, což by znamenalo, že s výjimkou kabotáže jsou veškeré přepravy zboží liberalizované. Podobně v přepravě osob budou bez povolení přepravy při zavřených dveřích, kyvadlové, tranzit i odvozy cestujících. Linková doprava bude na povolení, otázkou zatím jsou vnitrostátní přepravy v rámci linkové dopravy.

Existují náznaky, že někteří politici EU by rádi zakázali členským státům využívat s Británií dvoustranné dohody, ČESMAD ale jednoznačně odmítá, aby se zpochybňovala platnost dohody o dopravě.

Autor: Jan Medveď
Aktualizováno: 25. 09. 2018

Komentáře

Buďte první kdo vloží komentář k tomuto článku

Vložit komentář
Položky označené hvězdičkou * jsou povinné

Související informace:

Červen 2019

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31
3 4 5 7 8
14
26 27 28 30

Události v červnu 2019

Více >

Nejčtenější články za posledních 30 dní:

© 2019 Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s. Nad Sokolovnou 117/1, 14700 Praha 4, E-mail: sdruzeni@cesmad-bohemia.cz

Webdesign: PeckaDesign

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se