SUB Illust

ČESMAD BOHEMIA aktuálně řeší ...

Země: Česká republika Štítky: Nákladní doprava Akce ČESMAD BOHEMIA

Povolení pro nadměrné přepravy v ČR

Na základě častých dotazů a stížností dopravních firem řeší ČESMAD BOHEMIA aktivně problém s výdejem povolení pro nadměrné přepravy v rámci ČR. Největším problémem je údajně nedostatečná flexibilita při výdeji povolení a dlouhé čekací lhůty pro výdej povolení.

Zajímal nás skutečný stav věcí, proto jsme oslovili náměstka příslušné sekce MD s žádostí o vysvětlení. Rovněž bylo navrženo řešení, aby typizované nadměrné přepravy byly řešeny pověřenou osobou, který by nemusela splňovat požadavky na služební místo v souladu se zákonem o státní službě. Odpověď uvádíme na konci tohoto článku.

V aktivitě neustáváme - problematika s výdejem povolení pro nadměrné přepravy v ČR bude mimo jiné diskutována při schůzce s ministrem dopravy D. Ťokem, která se uskuteční v brzké době.

Ve spolupráci se sdružením těžkých a nadrozměrných dopravců ČESTAND z.s. připravujeme další jednání na Ministerstvu dopravy.

Odpověď povolení pro nadměrné přepravy

Autor: Odbor informací
Aktualizováno: 06. 04. 2018

Komentáře

  • 1. Dana Oušková

    Reagovat 15:00, 04.04.2018

    Dobrý den, musím potvrdit z vlastní zkušenosti, že získat 1/4 letní povolení pro nadměrný náklad je běh na dlouhou trať. V minulých letech byla žádost v ČB operativně zpracována během 1-2 dní a po zaplacení jsme měli povolení ihned k dispozici. Dnes bohužel žádáme o povolení do Prahy, zákonná lhůta překračuje lhůtu 30 dnů, tak se pomalu zamýšlím nad tím, kdy vůbec žádat, abychom měli povolení ve lhůtě ve které potřebujeme...

Vložit komentář
Položky označené hvězdičkou * jsou povinné

Související informace:

Červen 2019

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31
3 4 5 7 8
14
26 27 28 30

Události v červnu 2019

Více >

Nejčtenější články za posledních 30 dní:

© 2019 Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s. Nad Sokolovnou 117/1, 14700 Praha 4, E-mail: sdruzeni@cesmad-bohemia.cz

Webdesign: PeckaDesign

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se