SUB Illust

ČESMAD požádal premiéra o vystoupení proti zvažovaným opatřením v Německu

Země: Německo Štítky: Autobusová doprava Nákladní doprava Dopravní informace Legislativa

Německo zvažuje zavedení povinných testů na covid 19 i pro řidiče profesionální dopravy, kteří přijíždějí z vysoce rizikových zemí a budou se na území země zdržovat déle než 72 hodin. K tomu hrozí i zavedením kontrol na hranicích.

To by způsobilo okamžitou katastrofu na všech hraničních přechodech s Německem. Proto jsem se obrátil na premiéra Babiše se žádostí, aby na dnešním jednání Evropské rady vystoupil a upozormil na možné důsledky takového kroku. Všichni mají v paměti fronty na hranicích ČR loni po Velikonocích nebo neskutečnou situaci v Doveru na konci roku, kterou podobným rozhodnutím způsobili Francouzi. Generální tajemník IRU Umberto de Pretto se obrátil ve stejném duchu i na předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyen. Cílem je, aby Německo poskytlo z takového opatření výjimku řidičům profesionální dopravy a dodrželo koncepci Green Lanes, která má zachovat bezproblémový průjezd nákladních vozidel hranicemi členských států EU.

Specifickým problémem je přeřazení ČR do skupiny vysoce rizikových zemí, které oficiálně má nastat dnes 21.1. s účinností od 22.1. K tomuto uvádíme podrobnosti zde: https://info.odoprave.cz/nove-podminky-pro-vjezd-do-nemecka .

Dopis premiéru Babišovi

Dopis IRU předsedkyni EK


 

Autor: Vojtěch Hromíř, generální tajemník ČESMAD BOHEMIA
Aktualizováno: 21. 01. 2021

Související informace:

Nejčtenější články za posledních 30 dní:

© 2021 Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s. Nad Sokolovnou 117/1, 14700 Praha 4, E-mail: sdruzeni@cesmad-bohemia.cz

Webdesign: PeckaDesign

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se