SUB Illust

Elektronická registrace vozidel pro překračování ruských hranic

Země: Ruská federace Štítky: Nákladní doprava Karnety TIR Legislativa

Upřesnění zavedení elektronické registrace vozidel pro překročení hranic v Ruské federaci.

V návaznosti na informaci o registraci vozidel pro překračování ruských hranic, která měla platit od 1. března 2023, jsme byli informováni, že tento legislativní návrh zatím ještě nebyl schválen ani v 1. čtení v ruské Dumě.

Vzhledem k tomu, že po schválení této iniciativy v 1. a 2. čtení v Dumě bude nutno vypracovat závazné pokyny a postupy pro elektronickou registraci vozidel k překračování hranic je jasné, že s účinností od 1. března 2023 tento legislativní návrh platit nebude. Případné zahájení platnosti bude nejdříve od 1. září 2023, neboť v Ruské federaci mohou zákony vstupovat v platnost pouze dvakrát ročně, a to s účinností od 1. března nebo od 1. září daného roku.

Dále v legislativní návrhu je, že tato elektronická registrace vozidel pro překračování hranic bude zavedena nejdříve na hranicích, kde jsou dlouhé čekací doby a kolony. Předběžně byly vytipovány následující hraniční přechody – Zabaikals na hranicích s Čínou, Verkhniy Lars na hranicích s Gruzií a Yarag-Kazmaliar na hranicích s Ázerbájdžánem. Na západní hranici se jedná pouze o Chernyshevskoe v Kaliningradské oblasti na hranicích s Litvou. Vzhledem k probíhající modernizaci na litevské straně, která ještě nebyla ukončena, hraniční přechod nemůže fungovat na plnou kapacitu.

 

Autor: Michaela Havelková
Aktualizováno: 10. 02. 2023

Související informace:

Nejčtenější články za posledních 30 dní:

© 2023 Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s. Nad Sokolovnou 117/1, 14700 Praha 4, E-mail: sdruzeni@cesmad-bohemia.cz
Tyto webové stránky podléhají licenci Creative Commons, využíváme Webarchiv | Cookies a GDPR

Webdesign: PeckaDesign

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se