SUB Illust

Jednání pracovní skupiny pro státní odborný dozor

Štítky: Autobusová doprava Nákladní doprava Akce ČESMAD BOHEMIA

15.11. se sešla na ČESMADu pracovní skupina pro státní dozor v dopravě za účasti dopravců a zástupců policie ČR, celní správy, centra služeb pro silniční dopravu, ministerstva dopravy a CDV Brno.

Hlavním tématem byla novinka v kontrolách, což je pravomoc centra služeb jako samostatného kontrolního orgánu. Vzorem je německý BAG. Cílem jsou profesionální kontroly s možností zaměření na konkrétní přestupky tak, aby kontroly byly efektivní, rychlé a korektní. Daří se plnit úkoly z předchozích jednání, např. vymáhání dluhů od zahraničních řidičů, za letošní rok jen celní správa vybrala 14,5 milionu korun a odebrala cizincům 150 registračních značek.

Skupina se shodla na nutnosti zvýšené kontroly třetizemních dopravců, kteří rychle a agresivně nahradili po uvalených sankcích nejen české, ale i dopravce ruské a běloruské. Pozornost se bude věnovat i podmínkám provozu tzv. tatratraktorů. Trvá požadavek dopravců na snadné získání informace o případných nedoplatcích v mýtu.

Autor: Jan Medveď
Aktualizováno: 16. 11. 2022

Související informace:

Nejčtenější články za posledních 30 dní:

© 2022 Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s. Nad Sokolovnou 117/1, 14700 Praha 4, E-mail: sdruzeni@cesmad-bohemia.cz
Tyto webové stránky podléhají licenci Creative Commons, využíváme Webarchiv | Cookies a GDPR

Webdesign: PeckaDesign

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se