SUB Illust

Koronavirus - Itálie, Rakousko

Země: Itálie Rakousko Štítky: Autobusová doprava Nákladní doprava Dopravní informace

Aktuální stav k 12. 3. 2020 pro nákladní a autobusovou dopravu. Dlouhé čekací doby v Brenneru.

Pro jízdy v obou zemích stále platí výjimka pro nákladní dopravu.

Itálie

V Itálii došlo k rozšíření ohnisek epidemie koronaviru  SARS CoV-2 (COVID-19) na celém území země. Od 12.3. platí zpřísněná karantenní opatření na celém území Itálie. Uzavřeny budou i některé firmy. Při jízdě do Itálie doporučujeme kontaktovat klienta a ujistit se, že jeho firma je stále otevřena.

S platností od 12.3.2020 platí zpřísněná karanténní opatření na celém území Itálie. Pro vjezd do Itálie je nutné vyplnit čestné prohlášení - překlad čestného prohlášení

Platná opatření:

  • vyhnout se přesunům, pokud nejsou zdůvodněny okolnostmi, prokázanými pracovními důvody, nezbytnými případy, zdravotní nutností nebo návratem do místa vlastního bydliště
  • zákaz shromažďování i vně podniků, před podniky otevřených veřejnosti 
  • zákaz sportovních událostí, uzavření posiloven 
  • veřejná doprava zůstane funkční v rámci cest do práce a udržení produktivního systému
  • Při přesunech a cestách bude nutno vyplnit čestné prohlášení - musí být pravdivé, jinak hrozí trestní stíhání (více zde)

 

Rakousko

Při jízdě z Itálie do Rakouska (Brenner) se připravte na dlouhé čekací doby, které souvisí s kontrolou na hranicích v kombinaci s údržbou v tunelu. Provoz nákladních vozidel je možný ve dvou jízdních pruzích, osobní doprava je odkloněna z dálnice od Klausenu. Situace se rychle mění, aktuální info je možné průběžně sledovat na: https://routenplaner.asfinag.at/trafficmap.html

Vzhledem k vysokému nárůstu případů koronaviru v Tyrolsku v posledních dnech MZV důrazně doporučuje zvážit cesty do této oblasti.

Spolková země Tyrolsko má v rámci Rakouska největší počet nakažených jak absolutně, tak ještě výrazněji v poměru k počtu obyvatel dotčené spolkové země.

Vzhledem k nákaze řady nově infikovaných osob v Ischglu bude od soboty 14. března v tomto areálu na dva týdny zastaven lyžařský provoz.

Průjezd Rakouskem i do Rakouska je pro řidiče nákladní dopravy možný bez potvrzení o bezinfekčnosti. Tato výjimka platí do 3. dubna 2020. Na hranicích je řidičům měřena teplota a kontrolován jejich pohyb.

V případě podezření nákazy u cestujících autobusu budou tito dáni do izolace, a to včetně řidiče

Bližší informace jsou v průběžně aktualizované zprávě

Autor: Odbor informací
Aktualizováno: 12. 03. 2020

Komentáře

Buďte první kdo vloží komentář k tomuto článku

Vložit komentář
Položky označené hvězdičkou * jsou povinné

Související informace:

Březen 2020

Po Út St Čt So Ne
24 25 26 27 28 29 1
4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14
16 17 18 19 20 21 22
23 24 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Události v březnu 2020

Více >

Nejčtenější články za posledních 30 dní:

© 2020 Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s. Nad Sokolovnou 117/1, 14700 Praha 4, E-mail: sdruzeni@cesmad-bohemia.cz

Webdesign: PeckaDesign

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se