SUB Illust

Krizový štáb zhodnotil jednání vlády k vysokým cenám nafty

Země: Česká republika Štítky: Autobusová doprava Nákladní doprava Akce ČESMAD BOHEMIA

Na svém včerejším jednání vláda jednala o pomoci dopravcům. Po oznámení výsledky zasedal krizový štáb ČESMAD BOHEMIA.

Včerejší jednání vlády, kde byla na pořadu i pomoc dopravcům s vysokými cenami nafty, přineslo následující výsledky: posunutí záloh silniční daně a odvodů DPH, což by mělo dopravcům pomoci s cash flow. Důležité je i snížení sazeb u silniční daně na minima EU a slib, že se vláda pokusí projednat v Bruselu její úplné zrušení i pro vozidla nad 12 tun. Na pátek ministr dopravy M. Kupka zorganizoval jednání s Českou bankovní asociací. Usilujeme o podobné opatření jako za covidu, kdy by finanční instituce mohly poskytnout odsunutí leasingových a úvěrových splátek, aniž by to bylo hodnoceno jako porušení platební morálky dlužníka.

Po oznámení výsledku jednání zasedal krizový štáb ČESMAD BOHEMIA, který zhodnotil dosažené výsledky a jako prioritu pro další jednání stanovil snížení spotřební daně až na minimum EU. To je zásadní krok pro udržení konkurenceschopnosti našich dopravců vůči především polským a maďarským firmám. Polští dopravci nejenže těží z velké státní podpory, ale vzhledem k válečné situaci na východě přišli o většinu tamních zakázek a dá se očekávat jejich silná expanze na západní trhy. Podle vývoje v příštích dnech znovu krizový štáb určí další postup.

 

Autor: Vojtěch Hromíř, generální tajemník
Aktualizováno: 17. 03. 2022

Související informace:

Nejčtenější články za posledních 30 dní:

© 2022 Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s. Nad Sokolovnou 117/1, 14700 Praha 4, E-mail: sdruzeni@cesmad-bohemia.cz
Tyto webové stránky podléhají licenci Creative Commons, využíváme Webarchiv | Cookies a GDPR

Webdesign: PeckaDesign

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se