SUB Illust

Maďarsko – aktuální situace na hranicích

Země: Maďarsko Štítky: Nákladní doprava

V návaznosti na problémy, které vznikají na hranicích, uvádíme informaci o situaci na hraničních přechodech, kterou poskytlo maďarské sdružení.

Kontrolní složky na hraničních přechodech provádějí velmi důkladné kontroly, a to i v případě, že vozidlo pouze tranzituje. Je kontrolována výbava ochrannými prostředky, měřena teplota, vyplňován formulář. Podle informací od dopravců se může stát, že prázdná vozidla mohou mít při vjezdu na území Maďarska problémy. Víme i o případu, že prázdné vozidlo nebylo vpuštěno vůbec.

Trasy pro tranzitní dopravu

Podle vládního nařízení je překročení hranic možné pouze na místech, která jsou vstupní pro příslušnou tranzitní trasu. Mapa povinných tras (Mapa povinných tras) je uplatňovaná policií. Tranzitní trasy jsou vyznačeny modrou barvou. Na vstupu do Maďarska jsou údajně vozidla v tranzitu označena nálepkou a poté mohou projet územím Maďarska.

Vjezd do Maďarska

Podle vládního nařízení:

je jakékoliv vozidlo s nemaďarským řidičem, jedoucím z Itálie, vpuštěno na území Maďarska po příslušném určeném hraničním přechodu. Vozidlo musí být vybaveno příslušnými ochrannými prostředky (rukavice, respirátory, roušky) a dezinfekcí. Podle dostupných informací jsou tyto prostředky na hranicích kontrolovány. Osobní kontakt s řidičem je povolen pouze při použití výše uvedených ochranných prostředků. Po předložení dokladů k nákladu není žádný kontakt mezi řidičem a příjemcem. Řidič se nakládky/ vykládky neúčastní a je doporučeno, aby zůstal v kabině. Po nakládce musí řidič náklad zajistit. Při operaci s nákladem je odbavováno vždy pouze jedno vozidlo. Řidič by měl poté vydesinfikovat palubní desku a další místa, kterých se dotýkal.

Skutečnost

Vozidla se zahraničními řidiči, kteří jedou z Itálie (a to i v případě, že Itálií tranzitovali) nejsou vpuštění na území Maďarska (aktuální zkušenost). Maďarští řidiči jsou v těchto případech na území Maďarska vpuštěni, ale musí strávit 14 dní v domácí karanténě.

Slovinsko nemá v provozu žádný hraniční přechod s Maďarskem pro mezinárodní nákladní tranzitní dopravu přes území Slovinska.

Pokyn pro kontrolní složky:

Přijíždí vozidlo ze země uvedené v čl. 3 odst. 1 vyhlášky č. 41/2020?


(Itálie - i v případě, že se jednalo pouze o tranzit, Čína, Jižní Korea, Iran, Israel)

NE:  

 
pokud řidič úspěšně projde zdravotní kontrolou, může vstoupit do země *

ANO

   

Je cílem cesty Maďarsko? (například sídlo společnosti)

 

NE:

 

pokud řidič úspěšně projde zdravotní kontrolou, může pokračovat v tranzitu přes území Maďarska*

ANO

   

pokud řidič úspěšně projde zdravotní kontrolou, může vstoupit do země za předpokladu, že:

- maďarští občané povinně stráví 14 dní v domácí karanténě.
- zahraniční občané stráví 14 dní v oficiální karanténě v sídle maďarské společnosti **

   
Pokud se příznaky onemocnění projeví u maďarských občanů, budou převezeni Státní zdravotní službou do oficiální karantény.
Pokud se příznaky onemocnění projeví u zahraničních občanů, nebudou vpuštěni do země


vozidlo může používat pouze vyznačené trasy, zastávky jsou povoleny pouze na stanovených odpočívárnách/čerpacích stanicích. V místě vstupu do země bude řidič informován o nejkratších trasách k dosažení cíle cesty. Povolení se vztahuje výhradně na řidiče v kabině a nikoliv na spolujezdce!

** v průběhu 14denní oficiální domácí karantény může řidič podstoupit další zdravotní vyšetření, bude-li jeho zdravotní stav vhodný k výkonu práce, nebude jevit známky infekce a uzná-li to za vhodné i jeho zaměstnavatel/vedoucího pracoviště. Za předpokladu, splnění výše uvedených podmínek, může řidič POUZE opustit karanténu, je-li informován příslušný epidemiologický úřad (okresní úřad, který rozhodnutí vydal) a dojet na místo nakládky prostřednictvím vyznačených tras a se zastávkami pouze na stanovených odpočívárnách/čerpacích stanicích

Autor: Odbor informací
Aktualizováno: 20. 03. 2020

Související informace:

Květen 2020

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30
4 5 7 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 22 23
26 27 28 29 30

Události v květnu 2020

Více >

Nejčtenější články za posledních 30 dní:

© 2020 Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s. Nad Sokolovnou 117/1, 14700 Praha 4, E-mail: sdruzeni@cesmad-bohemia.cz

Webdesign: PeckaDesign

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se