SUB Illust

Pokuty od MÚ Kolín za přetížení vozidel

Země: Česká republika Štítky: Nákladní doprava Legislativa

Již více než rok se dopravci setkávají s pokutami, které jim uložil MÚ Kolín za přetížená vozidla na komunikaci č.II/328 ul. Ovčárenská, Kolín - Sendražice.

Pokuty jsou udělovány s až dvouletým zpožděním a dopravce nemá šanci se efektivně bránit. Nyní se objevila informace, že vysokorychlostní váha nefungovala nejméně v období od 5.9.2016 do konce roku 2016 správně. Úřad již zahájil v některých případech řízení o obnově řízení. Domníváme se, že váha nemusela správně fungovat ani před tímto datem, ale ani později, v roce 2017 a letos.

Sdružení ČESMAD BOHEMIA od počátku tvrdí, že vysokorychlostní váhy mají sloužit jen k předvýběru pro následné vážení a nikoliv k přímému trestání. A to z důvodu možné nepřesnosti vážení a proto, že naše úřady nejsou schopny postihnout zahraniční přestupce a ukládají tresty jen českým dopravcům.

Budeme v tomto tlaku pokračovat, zaměřujeme se na kalibrace a ověření přesnosti vážení na dalších vysokorychlostních váhách instalovaných v ČR.

Jak postupovat:

V případě, že jste byli pokutováni MÚ Kolín za přetížení na váze, která je umístěna na komunikaci č. II/ 328 ul. Ovčárenská, Kolín - Sendražice v období od 5.9.2016 do 31.12.2016, případně i před tímto datem a také v roce 2017 a 2018, kontaktujte ředitele regionálního pracoviště ČESMAD BOHEMIA, do jehož regionu jste místně příslušní dle sídla firmy. Naši pracovníci se s Vámi následně spojí s návrhem vhodného postupu.

Autor: Vojtěch Hromíř, generální tajemník ČESMAD BOHEMIA
Aktualizováno: 30. 11. 2018

Komentáře

Buďte první kdo vloží komentář k tomuto článku

Vložit komentář
Položky označené hvězdičkou * jsou povinné

Související informace:

Nejčtenější články za posledních 30 dní:

© 2019 Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s. Nad Sokolovnou 117/1, 14700 Praha 4, E-mail: sdruzeni@cesmad-bohemia.cz

Webdesign: PeckaDesign

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se