SUB Illust

Požadavky ČESMAD BOHEMIA na vládu

Štítky: Akce ČESMAD BOHEMIA

Přímá finanční podpora pro dopravce a snížení spotřební daně z nafty na minimum EU

V dnešní tiskové zprávě byly použity některé z výstupů ankety, určené pro silniční nákladní dopravce (jedná se o výstup za nákladní dopravu, ale podpory žádáme i pro autobusové dopravce).

Tisková zpráva je k dispozici zde Cílem je vystupňovat tlak na vládu, aby přijala i "tvrdá opatření". Ta jsou uvedena v dnešním dopisu panu ministru financí Stanjurovi (dopis ke stažení).

Ve čtvrtek přijde na jednání předsednictva Sdružení pan ministr Kupka. Téma bude jediné - ochota státu podpořit finančně české dopravce. Výsledek diskuze ovlivní další postup, není vyloučena žádná varianta.

V pátek se GT zúčastní jednání dopravní komise Asociace krajů ČR na téma valorizace smluv na dopravní obslužnost a kompenzace růstu cen nafty. Dopisem jsme vyzvali AKČR k vstřícnému přístupu ke smlouvám s dopravci a ke změně periody valorizace. Předmětem jednání bude i případné zapojení státu do dorovnání cen.

Zde je ještě upřesňující pokyn pro ty, kdo využili nebo využijí odklad plateb DPH. Stačilo podat daňové přiznání, odeslat část odvodu nebo žádný odvod a předepsaným způsobem pouze oznámit (bez žádání a poplatku za žádost) tuto skutečnost následující formulací, kterou MF uvedlo v tiskové zprávě:

Oznamuji správci daně, že splňuji podmínky dle Rozhodnutí ministra financí o prominutí  příslušenství daně a zálohy na daň z důvodu mimořádné události, tedy že jsem daňovým subjektem, u něhož převažující část příjmů za dotčené zdaňovací období pochází z podnikání v oblasti dopravy.    

Autor: Vojtěch Hromíř, generální tajemník ČESMAD BOHEMIA
Aktualizováno: 29. 03. 2022

Související informace:

Květen 2022

Po Út St Čt So Ne
25 26 27 28 29 30
4 5 6 7
10 11 12 13 14
16 18 19 20 21
23 24 25 27 28
31 1 2 3 4 5

Události v květnu 2022

Více >

Nejčtenější články za posledních 30 dní:

© 2022 Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s. Nad Sokolovnou 117/1, 14700 Praha 4, E-mail: sdruzeni@cesmad-bohemia.cz
Tyto webové stránky podléhají licenci Creative Commons, využíváme Webarchiv | Cookies a GDPR

Webdesign: PeckaDesign

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se