SUB Illust

Přístav v Calais - změny po Brexitu

Země: Francie Velká Británie Štítky: Nákladní doprava Dopravní informace Ostatní celní problematika

V přístavu probíhají přípravy na nejméně příznivou verzi Brexitu.

Aby byl zachován bezproblémový chod přístavu i v případě Brexitu bez dohody, bude změněna infrastruktura přístavu, aby splňovala potřeby hraničních kontrol a dodržování celních a veterinárních předpisů. Naplánovány jsou nové prostory pro podání prohlášení a kontroly dokumentů. Kontroly živých zvířat a SIVEP (živočišných a rostlinných - Health Inspection Service) by měly probíhat ve východní části přístavu kde k nim budou vyhrazeny nové sekce, prostory pro vývozní kontroly disponují kapacitou 200 nákladních automobilů.

Souběžně s "fyzickými" opatřeními, které budou k dispozici státním službám, bude dále zaveden inteligentní systém: všechna prohlášení budou zadána do celního systému před příjezdem do přístavu. Při průjezdu přístavem dojde k propojení registrační značky vozidla se záznamem celních dokladů v systému. Proces párování má minimalizovat fyzické formality a zajistit optimální plynulost.

Opatření jsou navržena tak, aby mohla být přizpůsobena intenzitě provozu a úrovni kontrol, které budou zavedeny podle závěrečných dohod Brexitu, které stále nejsou známé.

Zdroj: portboulognecalais

Autor: Odbor informací
Aktualizováno: 19. 02. 2019

Komentáře

Buďte první kdo vloží komentář k tomuto článku

Vložit komentář
Položky označené hvězdičkou * jsou povinné

Související informace:

Nejčtenější články za posledních 30 dní:

© 2019 Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s. Nad Sokolovnou 117/1, 14700 Praha 4, E-mail: sdruzeni@cesmad-bohemia.cz

Webdesign: PeckaDesign

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se