SUB Illust

Sháníte řidiče? Využijte žlutý špendlík Truckjobsu

Země: Česká republika Štítky: Autobusová doprava Nákladní doprava

Řady zájemců o práci profesionálního řidiče nemají potřebné doklady a hledají firmy, které jim pomohou získat profesní průkaz nebo rozšířit řidičské oprávnění o skupinu C, E a případně i D. Firmy jsou přitom připraveny jim v tom pomoci, ale vzájemně o sobě neví. Žlutý špendlík Truckjobsu se to snaží změnit.

V České republice aktuálně chybí kolem 25 000 profesionálních řidičů. Firmy tak mají velký problém najít nové a schopné pracovníky. Existují přitom stovky zájemců, kteří by profesi řidiče rádi dělali, ale chybí jim k tomu jediné – získat potřebný řidičský nebo profesní průkaz.

Každý měsíc se na Truckjobs obrátí mnoho zájemců s tímto problémem. Příběhy jsou vždy stejné. Uchazeč se chce stát řidičem, ale kvůli finanční náročnosti si to nemůže dovolit. Náklady na získání profesního průkazu se pohybují kolem 30 000 Kč a přidáme-li k tomu řidičský průkaz, jsme na 60 tisících. Finance se tak staly bariérou, která znemožňuje mnoha zájemcům splnit si svůj sen a stát se profesionálním řidičem.

Jistou možnost nabízí rekvalifikační kurzy přes úřady práce. Ty se ovšem z důvodu značné administrativy a dlouhého schvalování nesetkávají s velkým zájmem. Uchazeči se proto obrací přímo na firmy se žádostmi o pomoc. Zájemce tak může získat snadněji a rychleji potřebnou kvalifikaci a k tomu navíc profesionální zácvik. Svůj závazek si poté u firmy takzvaně odpracuje nebo se domluví na splátkové úhradě.

Co je žlutý špendlík Truckjobsu

Žlutý špendlík označuje dopravní firmu, která řidiči pomůže se zajištěním řidičského nebo profesního průkazu.

Na Truckjobsu je zveřejněn adresář firem. Pokud zde má firma svůj zápis, může využívat inzerce za nižší ceny.

Dopravní firma si aktivuje zápis v adresáři firem a svoji firmu označí žlutým špendlíkem. Pro uchazeče to bude signál, že firma nabízí pomoc se zajištěním řidičského nebo profesního průkazu. Označení lze kdykoliv vypnout.

Ve firemním profilu je vhodné napsat na jaké druhy přepravy se dopravní firma specializuje, aby se hlásili zájemce podle představ dané společnosti.

 

Autor: TRUCKJOBS.CZ
Aktualizováno: 14. 08. 2023

Související informace:

Prosinec 2023

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 2
5 7 9
11 12 13 14 15 16
18 19 20 21 22 23
27 28 29 30

Události v prosinci 2023

Více >

Nejčtenější články za posledních 30 dní:

© 2023 Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s. Nad Sokolovnou 117/1, 14700 Praha 4, E-mail: sdruzeni@cesmad-bohemia.cz
Tyto webové stránky podléhají licenci Creative Commons, využíváme Webarchiv | Cookies a GDPR

Webdesign: PeckaDesign

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se