SUB Illust

Situace na polských hraničních přechodech

Země: Bělorusko Polsko Štítky: Autobusová doprava Nákladní doprava Dopravní informace

Poslední aktualizace zprávy 24. 2. 2023.

Polsko-běloruský hraniční přechod Bobrowniki/ Berestovica je od 10. února ve 12:00 h až do odvolání uzavřen pro veškerý provoz z důvodu ochrany zájmů státní bezpečnosti.

Po jeho uzavření bude pro nákladní dopravu sloužit hraniční přechod Kozloviči – Kukuriky. S platností od 21. 2. od 19:00 hod. do odvolání polská vláda rozhodla omezit provoz nákladní dopravy na tomto hraničním přechodu. Regulace se netýká osobní dopravy na hraničním přechodu Terespol.Omezení by se nemělo týkat vozidel, registrovaných v EU. Vozidla, registrovaná v jiných státech, nebudou moci hraničním přechodem projet.

Objevily se informace, že hraniční přechod Brest - Terespol byl otevřen pro nákladní dopravu. Tato informace se nezakládá na pravdě. Tento hraniční přechod je určen výhradně pro osobní dopravu (konkrétně osobní vozidla do 3,5t). Důvodem je skutečnost, že na trase je most, který mohou přejet pouze vozidla v této hmotností kategorii.

Více informací

Je velmi pravděpodobné, že uzavřením hraničního přechodu Bobrowniki/ Berestovica se ještě zhorší už tak složitá dopravní situace na polsko-běloruských hranicích. V současné době čekají nákladní vozidla v kilometrových kolonách i více než týden a čekací doba pro osobní vozidla je 24 hodin.

Další informace

Běloruská vláda vydala nařízení ze dne 17. února 2023 č. 133, kterým se mění nařízení ze dne 22. dubna 2022 č. 247 „O pohybu vozidel“, které platí od 18. února 2023.

Dokument aktualizuje seznam léčivých přípravků, které jsou vyňaty z tohoto nařízení. Nově je zanesen požadavek, aby vozidla registrovaná v Polsku vjížděla na území Běloruska za účelem překládky zboží/ přepřahu a pro čerpání pohonných hmot, je-li to nutné, ve stanovených oblastech a opouštěla území země pouze na hraničních bodech umístěných na Polsko-Běloruské hranici. 

Po uzavření hraničního přechodu Bobrovniki (POL) – Berestovica (BLR) je na hranici Polsko-Bělorusko pro nákladní dopravu stále v provozu pouze hraniční přechod Kozloviči (BLR) – Kukuryki (POL).

Pro usměrnění dopravy vstupující přes hraniční oblasti do oblastí, určených pro překládku nebo přepřah na hraničních přechodech Kozloviči (BLR-POL), Privalka a  Benyakoni (BLR-LTU), přibyl k těmto oblastem i celní úřad Berestovica - TLC a parkoviště u příjezdu k hraničnímu přechodu Berestovica.
 

Situaci na hraničních přechodech PL je možné sledovat ZDE

Autor: ZMPD
Aktualizováno: 24. 02. 2023

Související informace:

Nejčtenější články za posledních 30 dní:

© 2023 Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s. Nad Sokolovnou 117/1, 14700 Praha 4, E-mail: sdruzeni@cesmad-bohemia.cz
Tyto webové stránky podléhají licenci Creative Commons, využíváme Webarchiv | Cookies a GDPR

Webdesign: PeckaDesign

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se