SUB Illust

Situace v Calais se opět zhoršuje

Země: Francie Velká Británie Štítky: Autobusová doprava Nákladní doprava

Z důvodu zhoršující se situace uvádíme postup jak se zachovat v případě konfliktu nebo problému vzniklém v této oblasti.

V posledních dvou týdnech je patrná vyšší aktivita migrantů v oblasti Calais. Jejich počet se zvýšil z 3000 na 6000 a s blížící se zimou se ještě více chtějí dostat do vysněné Anglie. Po částečném zklidnění v září a na začátku října došlo v minulém a v tomto týdnu k dalším incidentům. Ve čtvrtek 22.10. nad ránem dokonce skupina asi 200 osob vnikla do chráněné zóny terminálu E a snažila se dostat do nákladových prostorů vozidel. Přítomní policisté a pracovníci bezpečnostní agentury silou nezasáhli, naopak se stáhli, takže řidičům nezbylo než se zavřít ve vozidlech a snažit se dostat z místa incidentu.

Francouzská vláda posílila v tomto roce počet policistů a četnictva o 500 lidí, ale ani toto zjevně nestačí. Česká republika prostřednictvím ministerstva zahraničních věcí a zastupitelského úřadu v Paříži apelovala opakovaně na francouzské úřady a zaměstnanci konzulátu jednali v této oblasti. Řešení celé situace a odpovědnost za bezpečnost zůstává však na francouzském státu.

Proto připomínáme postup v případě jakéhokoliv konfliktu nebo problému v této oblasti:

Je nutno vždy a ihned volat místní policii, bez zaznamenání incidentu pro francouzskou policii událost neexistuje. Stejně pak mohou být problémy s náhradou škody od pojišťoven a následným řešením celého případu.

Telefonní číslo na policii v Calais je 0033 321 469 856.

Pokud je potřebná asistence Konzulárního oddělení v Paříži, pak lze použít telefonní číslo, které jsme zveřejnili již v červnu v článku Doporučení v případě napadení v Calais. Důležité je uvést základní údaje o řidiči, vozidle, apod.

Telefonní číslo na konzulát ČR v Paříži je 0033 607 764 394.

Doporučujeme také některé informace vztahující se k možným problémům na území Francie, které jsou k dispozici na stránkách Zastupitelství v Paříži v rubrice Konzulární infomace, a speciálně pod odkazy Právní informace a Pomoc v nouzi.

Budeme opět apelovat na francouzské orgány i prostřednictvím Mezinárodní unie silniční dopravy, ale zklidnění situace v místě nemáme v rukou. Nezbývá, než aby řidiči v prvé řadě chránili své zdraví a bezpečí a dále pak svěřený náklad a vozidlo.

 

Pozn.: Další informace k tomuto tématu naleznete v trvalém odkaze Situace v Calais

Autor: Mgr. Vojtěch Hromíř, generální tajemník Sdružení
Aktualizováno: 03. 11. 2015

Komentáře

Buďte první kdo vloží komentář k tomuto článku

Vložit komentář
Položky označené hvězdičkou * jsou povinné

Související informace:

Nejčtenější články za posledních 30 dní:

© 2023 Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s. Nad Sokolovnou 117/1, 14700 Praha 4, E-mail: sdruzeni@cesmad-bohemia.cz
Tyto webové stránky podléhají licenci Creative Commons, využíváme Webarchiv | Cookies a GDPR

Webdesign: PeckaDesign

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se