SUB Illust

Specifické použití povolení při jízdě do Kazachstánu s překládkou nebo přepřahem

Země: Bělorusko Kazachstán Ruská federace Štítky: Nákladní doprava Legislativa

V případě přeprav zboží z EU do Kazachstánu, s překládkou nebo swapem v Bělorusku nebo v Ruské federaci, platí specifické podmínky pro užití zahraničního vstupního povolení pro silniční dopravu.

V návaznosti na omezení vjezdu/ tranzitu vozidel z EU do Běloruska (více zde) a Ruské federace (více zde), kdy je realizována překládka nebo přepřah vozidel na stanovených celních oblastech, zavádí Ministerstvo dopravy a infrastruktury Kazachstánu opatření, zavádějící speciální přístup k používání zahraničních vstupních povolení.

Do doby platnosti omezení ve výše uvedených zemích, tj. do 1. 1. 2023, musí být při přepravách do Kazachstánu, ruskými a/ nebo běloruskými dopravci z celních a logistických terminálů v Rusku a Bělorusku, předloženo také povolení, vydané prvnímu dopravci (dopravci, který přepravu zahájil).

Podle nových opatření je přeprava do Kazachstánu ze třetích zemí, s překládkou v jiném státě povolena pouze v případě, že k takové přepravě budou předložena dvě povolení: původního a následného dopravce.

Informace Ministerstva dopravy Ruské federace

Autor: IRU
Aktualizováno: 14. 02. 2023

Související informace:

Nejčtenější články za posledních 30 dní:

© 2023 Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s. Nad Sokolovnou 117/1, 14700 Praha 4, E-mail: sdruzeni@cesmad-bohemia.cz
Tyto webové stránky podléhají licenci Creative Commons, využíváme Webarchiv | Cookies a GDPR

Webdesign: PeckaDesign

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se