SUB Illust

Zájezdové autobusové dopravě pomohou jen přímé kompenzace

Země: Česká republika Štítky: Autobusová doprava Akce ČESMAD BOHEMIA

Člen Sdružení ČESMAD BOHEMIA, pan Petr Kvoch z Pardubic dostal prostor v pořadu Michaely Jílkové Máte slovo odvysílaném naživo 11. června 2020.

Ve svém vystoupení přesně popsal, jak krize vyvolaná pandemií dopadla na komerční a zájezdovou autobusovou dopravu. Spolu s ním u stolečků stáli i vicepremiér Karel Havlíček nebo epidemiolog Roman Prymula. Záznam vstupu pana Kvocha můžete shlédnout zde - na časové ose si nastavte 36:05. Poukázal na totální zmaření podnikání po zákazech cestování a na velkou finanční zátěž, kterou dopravce má. Potvrdil i základní požadavek Sružení, který prosazujeme v jednáních s ministrem dopravy, tj. přímou kompenzaci alespoň části ztrát autobusových dopravců. Dopravci platí vysoké daně a odvody, teď je namístě, aby jim stát část těchto plateb vrátil. Dobrou paralelou je slíbený příspěvek na nájemné u zavřených provozoven, autobus je základním výrobním prostředkem dopravce. Jen s pomocí vlády mohou přežít krizi a zůstat zdrojem financí pro státní kasu.

Autor: Vojtěch Hromíř, generální tajemník ČESMAD BOHEMIA
Aktualizováno: 15. 06. 2020

Související informace:

Nejčtenější články za posledních 30 dní:

© 2020 Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s. Nad Sokolovnou 117/1, 14700 Praha 4, E-mail: sdruzeni@cesmad-bohemia.cz

Webdesign: PeckaDesign

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se