SUB Illust

Zákaz vjezdu dopravců z EU do Euroasijské ekonomické unie - aktualizováno

Země: Bělorusko Ruská federace Štítky: Nákladní doprava Legislativa

Nákladním vozidlům, registrovaným v EU, je zakázáno překračovat hranice do Euroasijské ekonomické unie, pokud nevjedou na určená stanoviště. Upozorňujeme také na nutnost mít správný typ víza.

Bez omezení budou odbavena vozidla, přepravující poštu a živá zvířata; humanitární náklad, léčiva včetně materiálu na přípravu léků a pod. Omezení se nevztahuje ani na související prázdné jízdy do EU; nadrozměrné zboží přepravované na základě zvláštního povolení a zvláštními vozidly, pokud na základě technických vlastností nákladu a (nebo) technologických vlastností přepravy nelze jet na stanoviště překládky, která jsou uvedena v seznamu níže, koordinuje pohyb těchto vozidel Ministerstvo dopravy Běloruska. 

Byl rozšířen seznam stanovišť určených k překládce nákladu nebo výměně přívěsuPřehled určených stanovišť ke stažení. V seznamu jsou u jednotlivých stanovišť uvedeny název, poloha, pracovní doba a druhy prováděných operací. Stanoviště jsou označena Brestvneshtrans, Belimporttorg a Transit.

Byla stanovena výše pokut až 1000 Euro pro řidiče a 500 Euro dopravci za porušení stanovených pravidel.

Za porušení pravidel je dle aktuálních zpráv od dopravců považováno i to, že řidič realizuje překládku/ přepřah na hranici na tranzitní vízum. Pro tuto operaci je nutné mít vstupní vízum.

Odkaz na webové stránky Ministerstva dopravy Bělourska: Přehled stanovišť

Aktualizace 13.05.2022

Autor: BAMAP
Aktualizováno: 22. 03. 2023

Související informace:

Nejčtenější články za posledních 30 dní:

© 2023 Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s. Nad Sokolovnou 117/1, 14700 Praha 4, E-mail: sdruzeni@cesmad-bohemia.cz
Tyto webové stránky podléhají licenci Creative Commons, využíváme Webarchiv | Cookies a GDPR

Webdesign: PeckaDesign

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se