SUB Illust

Legislativa

Informace o legislativě, která se vztahuje k silniční dopravě.

Sledování podmínek pro podnikání v silniční dopravě a oborech souvisejících, které silniční dopravu ovlivňují, je nedílnou a důležitou součástí práce Sdružení. Cílem je poskytnout kvalifikované rady a informace, případně pomoc dopravcům. Podílením se na tvorbě nových předpisů lze do značné míry ovlivňovat podnikatelské prostředí v Česku i EU a tím spoluvytvářet příznivější podmínky pro obor.

V oblasti zahraničních vztahů se Sdružení aktivně podílí na dvoustranných jednáních smíšených komisí, která jsou rozhodující pro jakékoliv navyšování kontingentů povolení či případnou liberalizaci. Při jednáních se řeší i přestupky proti předpisům a porušování pravidel zahraničními dopravci a je tak možno chránit český dopravní trh před nekalou zahraniční konkurencí. Vzhledem k rozsáhlým kontaktům s dopravci proto má možnost Sdružení poskytovat státní správě rozhodující podklady pro jednání. Podklady, názory a stanoviska dopravců Sdružení uplatňuje při jednáních i v rámci členství v EU. Aktivně se Sdružení účastní jednání CEMT/ITF.

Sdružení se podílí na práci některých nadnárodních organizací, které mají možnost ovlivňovat silniční dopravu v širším, celoevropském měřítku. Spolupracujeme také s významnějšími evropskými sdruženími dopravců.

Všechny tyto činnosti směřují k tomu, aby dopravci byli neustále aktuálně a přesně informováni o dění v oboru a aby měli přehled v dostatečném předstihu o připravovaných změnách jak v Česku, tak v zahraničí. A pokud je to možné i zasáhnout ve prospěch českých dopravců. Pomoc dopravcům je hlavním posláním Sdružení.

Více informacích o aktivitách ČESMAD BOHEMIA najdete na speciálně zaměřené webové stránce.

Kontaktní osoba pro lobby a legislativní záležitosti: Jan Medveď

Květen 2024

Po Út St Čt So Ne
29 30 4
11
13 14 15 16
1 2

Události v květnu 2024

Více >

© 2024 Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s. Nad Sokolovnou 117/1, 14700 Praha 4, E-mail: sdruzeni@cesmad-bohemia.cz
Tyto webové stránky podléhají licenci Creative Commons, využíváme Webarchiv | Cookies a GDPR

Webdesign: PeckaDesign

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se