SUB Illust

Nelegání migrace Calais, Dover

Štítky: Autobusová doprava Nákladní doprava Dopravní informace

Bezpečnostní pokyny pro řidiče

Doporučené postupy v případě konfliktu nebo problému v této oblasti

Je nutno vždy a ihned volat místní policii, bez zaznamenání incidentu pro francouzskou policii událost neexistuje. Stejně pak mohou být problémy s náhradou škody od pojišťoven a následným řešením celého případu.

    Telefonní číslo na policii v Calais je 0033 321 469 856.

Pokud je potřebná asistence Konzulárního oddělení v Paříži, pak lze použít telefonní číslo, které jsme zveřejnili již v červnu v článku Doporučení v případě napadení v Calais. Důležité je uvést základní údaje o řidiči, vozidle, apod.

    Telefonní číslo na konzulát ČR v Paříži je 0033 607 764 394.

Doporučujeme také některé informace vztahující se k možným problémům na území Francie, které jsou k dispozici na stránkách Zastupitelství v Paříži v rubrice Konzulární infomace, a speciálně pod odkazy Právní informace a Pomoc v nouzi.

Doporučení v případě napadení v Calais

Zastupitelský úřad ČR ve Francii vydal doporučení pro řidiče, kteří by se dostali do potíží v souvislosti s aktuální situací v oblasti Calais.

Konzulární oddělení Velvyslanectví ČR v Paříži řeší bezprostředně různé druhy incidentů, ke kterým v Calais dochází a o kterých se dozví.

    K tomu slouží i nouzová telefonní linka, která funguje 24 hodin denně - 06 07 76 43 94 (při volání z ČR +33 6 07 76 43 94).
    Internetové stránky velvyslanectví: www.mzv.cz/paris

V pohraničním pásmu Calais se řidiči dostávají do kontaktu s orgány několika složek. K francouzským orgánům patří: Státní policie (Police nationale), resp. její složka pohraniční policie (Police aux frontières - PAF), Státní četnictvo (Gendarmerie nationale) a celní služba (Douane française). Kromě toho zde působí i britská pohraniční kontrola. Kontroly jsou v přístavu i před Eurotunelem.

Řešení každého případu usnadní, pokud volající bude informovat o následujícím:

  •     na kterém místě se řidič přesně nachází (místo, čas incidentu)
  •     typ a SPZ vozidla/ vozidel
  •     jména řidičů
  •     přibližný počet útočníků
  •     v případě jednání s policií - s jakou bezpečnostní složkou byl řidič v kontaktu

V rámci možností doporučujeme technicky zabezpečit vozidlo tak, aby se do něho nemohla dostat nepovolaná osoba. Pokud je vozidlo zajištěno plombou a řidič zjistí její porušení, měl by sám vyzvat pohraniční orgány ke kontrole vozidla s poukazem na to, že plomba byla porušena.

Pokuty v souvislosti s nelegání migrací a systém akreditace

Velká Británie zpřísnila postihy související s nelegální migrací. Jaké jsou sazby pokut a preventivní doporučení pro cesty najdete v sekci Nelegální migrace a systém akreditace

 

Poslední aktualizace: duben 2023

 

Související informace:

Červen 2024

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31
3 4 5 6 7 8
11 12 14 15
18 19 20
26 27 28

Události v červnu 2024

Více >

© 2024 Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s. Nad Sokolovnou 117/1, 14700 Praha 4, E-mail: sdruzeni@cesmad-bohemia.cz
Tyto webové stránky podléhají licenci Creative Commons, využíváme Webarchiv | Cookies a GDPR

Webdesign: PeckaDesign

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se