SUB Illust

Obnovení funkčnosti aplikace TIR-EPD pro Bělorusko

Země: Bělorusko Štítky: Karnety TIR Ostatní celní problematika

Funkčnost aplikace TIR-EPD pro Bělorusko je od 7. srpna 2019 obnovena.

S účinností od 7. srpna 2019 byla obnovena funkčnost aplikace TIR-EPD pro Bělorusko. K jejímu přerušení došlo začátkem července z důvodu nutnosti přechodu na placený systém zasílání TIR-EPD v návaznosti na změny předpisů pro zasílání elektronických informací v Bělorusku, kterými bylo zpoplatnění zavedeno.

Cena jedné pre-deklarace vychází na 12,- CHF. V současné verzi aplikace je možno zakoupit si předem 5, 10 nebo 20 pre-deklarací (jednotek). Za 5 jednotek se tedy platí 60,- CHF, za 10 jednotek 120,- CHF a za 20 jednotek 240,- CHF. Tato cena je fixní, tzn. je stejná i v případě pokud zadáváte pre-deklaraci s více zbožovými položkami. Stránky týkající se platby jsou zatím jen v anglickém a ruském jazyce, následně bude zajištěn překlad do jiných jazykových verzí, tj. i do češtiny. Fakturu za nákup je možné stáhnout pouze v anglické verzi. V současné době běloruský celní systém zasílá pouze 2 zprávy, a to přijetí zprávy s číslem MRN nebo zamítnutí.

Návod na použití:
ve formátu pdf

1. Tlačítko „Koupit/Purchase now“ a  zobrazení „aktuálního zůstatku/current balance“ je na stránce „Domů“ v pravé části – viz červený rámeček.

Pro pokračování klikněte na tlačítko „Purchase now“:

2. Vyberte si počet pre-deklarací (jednotek), které chcete koupit, odsouhlaste „privacy policy/ochrana osobních údajů“ zaškrtnutím příslušného políčka a pokračujte v platbě:

Placení můžete zrušit v jakékoliv kroku nákupu.

3. Jste přesměrováni na stránky k provedení bezpečné platby.

 

 

4. Pro platbu si můžete vybrat upřednostňovanou měnu:

5. Po dokončení  platby uvidíte příslušné potvrzení. Kliknutím na tlačítko „Previous/předchozí“ se dostanete na stránku „Domů

Pokud chcete, tak v tomto kroku si můžete stáhnout fakturu, tlačítko „Download the invoice“.

6. Když zadáváte EPD do Běloruska, na stránce „Celní operace“ uvidíte upozornění (na obrázku v červeném rámečku) na platbu. Pokud máte koupeno dostatek jednotek, můžete pokračovat. Pokud nemáte, může nákup provést kliknutím na tlačítko „Purchase now“.

7. Na stránce, kde je shrnutí vyplněných údajů se zobrazí také upozornění (viz text v červeném rámečku) na nedostatek koupených jednotek. Můžete si je koupit kliknutím na tlačítko „Purchase now“.

8. V případě, že potřebujete přeposlat pre-deklaraci do Běloruska, upozorňujeme, že opětovné poslání je také zpoplatněno 12,- CHF.

V takovémto případě potvrďte, zda chcete pre-deklaraci přeposlat (tlačítko OK) nebo zrušit přeposlání (tlačítko Cancel).

Když potvrdíte přeposlání, tak se zobrazí následující zpráva – potvrzení, že pre-deklarace byla úspěšně přeposlána.

Autor: Michaela Havelková
Aktualizováno: 26. 08. 2019

Komentáře

Buďte první kdo vloží komentář k tomuto článku

Vložit komentář
Položky označené hvězdičkou * jsou povinné

Související informace:

Červen 2024

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31
3 4 5 6 7 8
11 12 14 15
18 19 20
26 27 28

Události v červnu 2024

Více >

Nejčtenější články za posledních 30 dní:

© 2024 Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s. Nad Sokolovnou 117/1, 14700 Praha 4, E-mail: sdruzeni@cesmad-bohemia.cz
Tyto webové stránky podléhají licenci Creative Commons, využíváme Webarchiv | Cookies a GDPR

Webdesign: PeckaDesign

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se