SUB Illust

Změna legislativy v Turecku s ohledem na předkládání dokladů o původu k průvodnímu osvědčení A.TR

Země: Turecko Štítky: Legislativa Ostatní celní problematika

Prohlášení vývozce, které se doposud používalo, již nebude akceptováno.

Celní orgány v Turecku na základě změny jejich legislativy koncem května 2019 nyní požadují k zásilkám (u zboží podléhájícího v TR obchodně politickému opatření) odesílaným z EU v rámci celní unie EU – TR s osvědčením A.TR předložení jako dokladu o původu pouze doklad o nepreferenčním původu „CERTIFICATE OF ORIGIN". Tato změna je zdůvodněna tím, že turecká celní správa kontroluje, zda je či není dovážený výrobek takzvanou rizikovou komoditou, která v Turecku podléhá obchodně politickému opatření, jako je antidumpingové clo, dodatečné clo apod.

Pokud však vyvážené zboží pochází (má preferenční původ) ze země (včetně EU), která je v systému diagonální kumulace zahrnující Turecko a EU, postačuje předložení prohlášení dodavatele nebo dlouhodobé prohlášení dodavatele dle rozhodnutí Výboru pro celní spolupráci ES–Turecko č. 1/2006. Aktuální stav zemí zapojených do diagonální kumulace je možné najít v Oznámení Komise o použití Regionální úmluvy o celoevropsko-středomořských preferenčních pravidlech původu nebo protokolů o pravidlech původu upravujících diagonální kumulaci mezi smluvními stranami této úmluvy.

Zdroj: Celní správa

Autor: Odbor informací
Aktualizováno: 18. 07. 2019

Komentáře

Buďte první kdo vloží komentář k tomuto článku

Vložit komentář
Položky označené hvězdičkou * jsou povinné

Související informace:

Březen 2024

Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29
5 6 7
12 13 14
19 20 21
26 27

Události v březnu 2024

Více >

Nejčtenější články za posledních 30 dní:

© 2024 Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s. Nad Sokolovnou 117/1, 14700 Praha 4, E-mail: sdruzeni@cesmad-bohemia.cz
Tyto webové stránky podléhají licenci Creative Commons, využíváme Webarchiv | Cookies a GDPR

Webdesign: PeckaDesign

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se