SUB Illust

Omezení na rusko-běloruských hranicích

Země: Bělorusko Ruská federace Štítky: Nákladní doprava Karnety TIR Ostatní celní problematika

V návaznosti na oznámení o připravovaném uzavření hranic mezi Běloruskem a Ruskem přinášíme další informace

Dne 8. 2. 2017 jsme informovali, že tímto dnem v RF vstoupilo v platnost opatření o vytváření pohraničních zón mezi RF a Běloruskou republikou. Tyto zóny mají, dle informace ruského sdružení ASMAP, být v oblasti Brjansk, Smolensk a Pskov. V souvislosti s tímto a s informací zveřejněnou Federální bezpečnostní službou RF, že překročení bělorusko-ruských hranic občany třetích států bude považováno za porušení mezinárodních norem jsme upozornili na možné problémy při překračování těchto hranic.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR již v listopadu m. r. vydalo doporučení pro české občany necestovat do RF přes Bělorusko. Toto doporučení se týká pozemní, železniční i letecké dopravy a je platné doposud

Dle informací českých dopravců zatím na přechodech mezi RF a Běloruskem, které nejsou mezinárodními přechody, nedochází k žádným problémům při odbavování kamionů. Akorát v případech, kde jsou vyžadovány rostlinolékařské a veterinární kontroly nepostačuje potvrzení od běloruských orgánů. Je také vyžadováno potvrzení od ruských orgánů.

Zastoupení IRU v Moskvě se minulý týden dopisem obrátilo na ruského náměstka ministra dopravy p. Asaula a zástupce ředitele pohraniční služby Federální bezpečnostní služby p. Kulišova o vyjádření k této situaci a sdělení bližších informací.

Sdružení je zároveň ve spojení s českým velvyslanectvím v Moskvě. V případě vzniku problémů bude Sdružení požadovat protiopatření od českého ministerstva zahraničí.

O jakémkoliv vývoji v této situaci budeme informovat.

Autor: Michaela Havelková, vedoucí celního odboru
Aktualizováno: 21. 02. 2017

Komentáře

Buďte první kdo vloží komentář k tomuto článku

Vložit komentář
Položky označené hvězdičkou * jsou povinné

Související informace:

Červen 2024

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31
3 4 5 6 7 8
11 12 14 15
18 19 20
26 27 28

Události v červnu 2024

Více >

Nejčtenější články za posledních 30 dní:

© 2024 Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s. Nad Sokolovnou 117/1, 14700 Praha 4, E-mail: sdruzeni@cesmad-bohemia.cz
Tyto webové stránky podléhají licenci Creative Commons, využíváme Webarchiv | Cookies a GDPR

Webdesign: PeckaDesign

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se