SUB Illust

Uzbekistán - podávání předběžných elektronických dat

Země: Uzbekistán Štítky: Karnety TIR Ostatní celní problematika

Podávání předběžných elektronických dat v Uzbekistánu

Uzbekistán - podávání předběžných elektronických dat

S účinností od 1. prosince 2015 zavedla uzbecká celní správa povinnost podávat předběžná elektronická data o přepravovaném zboží do Uzbekistánu. V souladu s tímto rozhodnutím uzbecké celní správy je podávání elektronických dat důvodem pro rozhodnutí o uplatnění celních kontrol. Pokud elektronická data souhlasí s údaji v přepravních dokumentech, je celní kontrola provedena do hodiny od předložení dokumentů celníkům. V případě, že nejsou podána elektronická data, celníci je musí zadat sami.

Nejjednodušším způsobem podání dat je aplikace TIR-EPD, avšak v současné době se tato aplikace upravuje podle požadavků uzbecké celní správy. Do doby než bude aplikace TIR-EPD plně funkční pro Uzbekistán, mohou dopravci podávat elektronické informace prostřednictvím „jednotného portálu" uzbecké Interaktivní státní služby na www adrese https://my.gov.uz/en. Registraci na této webové stránce je možno provést pomocí aktivačního kódu zaslaného na mobil s uzbeckou SIM kartou. Tuto je možno si koupit v Uzbekistánu a používat pro tento účel.

Zároveň uzbecká celní správa upozorňuje, že při zadávání dat do aplikace dochází k častým chybám v následujících údajích:

  • popis zboží,
  • jméno řidiče a údaje z pasu,
  • registrační značka vozidla,
  • počet balíků,
  • váha zboží

Jakmile bude aplikace TIR-EPD zprovozněna pro podávání elektronických dat pro Uzbekistán, budeme vás neprodleně informovat.

 

 

Michaela Havelková, vedoucí celního odboru

Komentáře

Buďte první kdo vloží komentář k tomuto článku

Vložit komentář
Položky označené hvězdičkou * jsou povinné

Související informace:

Červen 2024

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31
3 4 5 6 7 8
11 12 14 15
18 19 20
26 27 28

Události v červnu 2024

Více >

Nejčtenější články za posledních 30 dní:

© 2024 Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s. Nad Sokolovnou 117/1, 14700 Praha 4, E-mail: sdruzeni@cesmad-bohemia.cz
Tyto webové stránky podléhají licenci Creative Commons, využíváme Webarchiv | Cookies a GDPR

Webdesign: PeckaDesign

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se