SUB Illust

Duplicitní podání předběžné elektronické informace celním orgánům EU

Štítky: Karnety TIR Ostatní celní problematika

V některých státech Evropské unie mají celní systémy problémy se zpracováním předběžných informací v případě duplicitního podání.

Mezinárodní unie silniční dopravy - IRU upozorňuje na duplicitní podávání elektronických předběžných deklarací do IT systémů celních orgánů Evropské unie. V případě, že je přeprava zahajována na území Evropské unie a předběžná deklarace byla zaslána celnímu úřadu odeslání třetí stranou, tj. odesilatelem nebo jeho obchodním partnerem, TIR-EPD již nesmí být zaslána tomu stejnému celnímu úřadu přes aplikaci TIR-EPD. Zaslání duplicitní předběžné informace některým celním orgánů EU, např. Itálie, Francie, Rakouska, Německa a Polska, může způsobit problémy ve zpracování zpráv v jejich celních systémech.

Aplikace TIR-EPD je uzpůsobena na omezování zasílání duplicitních informací italské, francouzské a německé celní správě. Nicméně i přesto může držitel karnetu TIR zaslat TIR-EPD těmto celním orgánům zaškrtnutím políčka „Zaslat EPD" v kroku „Celní operace" při vyplňování TIR-EPD. Držitel karnetu TIR se však předtím musí ujistit, zda pre-deklarace nebyla zaslána celním orgánům těchto zemí jiným partnerem (např. odesilatelem, speditérem apod.).

Žádáme držitele karnetu TIR, aby se při podávání TIR-EPD vyvarovali podání duplicitní předběžných deklarací celním správám EU.

Autor: Michaela Havelková, vedoucí celního odboru
Aktualizováno: 05. 01. 2017

Komentáře

Buďte první kdo vloží komentář k tomuto článku

Vložit komentář
Položky označené hvězdičkou * jsou povinné

Související informace:

Červen 2024

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31
3 4 5 6 7 8
11 12 14 15
18 19 20
26 27 28

Události v červnu 2024

Více >

Nejčtenější články za posledních 30 dní:

© 2024 Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s. Nad Sokolovnou 117/1, 14700 Praha 4, E-mail: sdruzeni@cesmad-bohemia.cz
Tyto webové stránky podléhají licenci Creative Commons, využíváme Webarchiv | Cookies a GDPR

Webdesign: PeckaDesign

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se