SUB Illust

Maďarsko - elektronické mýto pro autobusy

Země: Maďarsko Štítky: Autobusová doprava Dopravní informace Legislativa Poplatky

Změny platné od 1. 4. 2024.

S platností od 1. dubna budou v Maďarsku autobusy s celkovou povolenou hmotností na 3,5 t podléhat systému elektronického mýta. Provozovatelé autobusů by do té doby měli zřídit na stránkách hu-go.hu firemní účet a zaregistrovat vozidla do systému elektronického mýta. Dále je třeba koupit nebo si zažádat o palubní jednotku OBU a uzavřít smlouvu se společností poskytující služby pro podporu plateb: https://nemzetiutdij.hu/en/e-toll/etoll-additional-information/audited-toll-declaration-operators

Úsekové jízdenky

Vozidla bez registrace v systému HU-GO mohou využívat úsekové jízdenky, které platí od okamžiku zakoupení do konce následujícího dne (možnost nákupu v předprodeji skončila 1. ledna 2024). Úseková jízdenka je mezi vozidly nepřenosná a nelze měnit ani zadanou trasu. Při nákupu je třeba uvést firemní údaje a e-mailovou adresu pro elektronické zaslání.

Kategorie autobusů

Autobusy budou rozděleny do mýtných skupin na základě hmotnosti do dvou kategorií, počet náprav nebude zohledňován: 

  • M2 vozidla nad 3,5t
  • M3 vozidla nad 5 t

Tarif mýtného

Výši poplatku při jízdě na území Maďarska je možné spočítat pomocí kalkulátoru (ZDE) - v typu vozidla vyberte příslušný typ autobusu.

Palubní jednotka

Palubní jednotka pro úhradu mýtného v Maďarsku je k dostání na e-shopu ČESMAD BOHEMIA a na našich regionálních pracovištích.

Autor: MKFE
Aktualizováno: 12. 04. 2024

Související informace:

Červenec 2024

Po Út St Čt So Ne
2 3 4
9 10 11 12
16 17 18 19
23 24
30 31 1 2 3 4

Události v červenci 2024

Více >

Nejčtenější články za posledních 30 dní:

© 2024 Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s. Nad Sokolovnou 117/1, 14700 Praha 4, E-mail: sdruzeni@cesmad-bohemia.cz
Tyto webové stránky podléhají licenci Creative Commons, využíváme Webarchiv | Cookies a GDPR

Webdesign: PeckaDesign

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se