SUB Illust

Ruská federace - odpovědnost za porušení pravidel silničního provozu

Země: Ruská federace Štítky: Autobusová doprava Nákladní doprava Dopravní informace Legislativa

Nóta č. 864/2021 ze dne 2.3.2021 o změně zákona č. 398-FZ týkajícího se státního dohledu na přeshraniční automobilovou dopravu a odpovědností za porušení pravidel provozu. Novela zákona vstoupila v platnost dne 8. prosince 2020 s tím, že některé předpisy uvedeného zákona vstoupí v platnost až dne 7. června 2021.

Dne 8. prosince 2020 vstoupila v platnost novela federálního zákona č. 398-FZ O státním dohledu nad přeshraniční automobilovou dopravou a odpovědnosti za porušení pravidel provozu, kterou se upravuje dřívější znění uvedeného zákona.

Vozidlo, jehož vlastníkem je cizinec, bude při vstupu na území RF zkontrolováno v rejstříku dopravních přestupků na území RF; v případě, že z rejstříku vyplyne uvalená a nezaplacená pokuta, vstup vozidla na území RF bude povolen pouze po zaplacení stávající pokuty.
Cizí dopravce nebo osoba jim pověřená, musí uhradit stávající pokutu do 3 hodin po příjezdu vozidla do areálu hraničního přechodu. V opačném případě dopravce nebo osoba jim pověřená, bude povinen zajistit, aby vozidlo území RF opustilo.

Některé předpisy uvedeného zákona vstoupí v platnost dnem 7. června 2021, jako např. povinnost k zaplacení dopravní pokuty před opuštěním území RF, která se začne vztahovat také na cizí dopravce. Takové vozidlo dostane povolení k opuštění území RF pouze po zaplacení stávající pokuty za spáchaný dopravní přestupek.
Státní dopravní policie si dovoluje upozornit všechny dopravce na možnost získat informace o uvalených a nezaplacených pokutách podle SPZ cizího vozidla: tyto informace jsou umístěny na webových stránkách www.гибдд.рф , viz „Kontrola pokut“ -  Проверка штрафов ГИБДД (xn--90adear.xn--p1ai) .

Ke stažení

Text nóty v ruském jazyce


 

Autor: Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace, zastoupení v Sankt Peterburgu
Aktualizováno: 18. 03. 2021

Související informace:

Květen 2024

Po Út St Čt So Ne
29 30 4
11
13 14 15 16
1 2

Události v květnu 2024

Více >

Nejčtenější články za posledních 30 dní:

© 2024 Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s. Nad Sokolovnou 117/1, 14700 Praha 4, E-mail: sdruzeni@cesmad-bohemia.cz
Tyto webové stránky podléhají licenci Creative Commons, využíváme Webarchiv | Cookies a GDPR

Webdesign: PeckaDesign

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se