SUB Illust

ČESMAD BOHEMIA podal stížnost proti sektorálnímu zákazu jízd v Rakousku

Země: Rakousko Štítky: Nákladní doprava Legislativa Akce ČESMAD BOHEMIA

Vyzýváme dopravce provozující přepravníky aut, aby podali stížnost proti omezení, které jim znemožňuje jízdu v Tyrolsku, po dálnici A12.

Podat stížnost proti sektorálnímu zákazu v Rakousku

V návaznosti na zrušení výjimky pro vozidla EURO VI, přepravující některé druhy zboží na rakouské dálnici A12, podal ČESMAD BOHEMIA další stížnost Komisi. Předmětem stížnosti je především fakt, že se zákaz týká i nejmodernějších vozidel standardu EURO VI a že např. pro přepravníky aut je to zákaz absolutní, protože pro tento typ přeprav nelze využít služeb Ro-La.

Z historického hlediska v roce 2005 a 2011 muselo Rakousko stejný předpis na základě rozhodnutí Evropského soudního dvora zrušit. Přesto byl v roce 2016 zákaz opět zaveden.

Ze strany Rakouska se jedná o porušení nařízení 1072/2009 ze dne 21. října 2009 o společných pravidlech pro přístup na trh mezinárodní silniční nákladní dopravy a článků 34 a 35 TFEU - Treaty on the Functioning of the European Union - TFEU).

Rakousko porušuje výše uvedené předpisem: Sektorales Fahrverbot Tirol ze dne 18.5.2016:

Verordnung des Landeshauptmannes vom 18. Mai 2016, mit der auf einem Abschnitt der A 12 Inntal Autobahn der Transport bestimmter Güter im Fernverkehr verboten wird (Sektorales Fahrverbot-Verordnung).

 

ČESMAD BOHEMIA doporučuje, aby se co nejvíce dopravců připojilo ke stížnosti tím, že ji podají také. Zejména se s touto výzvou obracíme na dopravce, provozující přepravníky aut.

Stížnost lze podávat v češtině na tomto odkazu: https://ec.europa.eu/assets/sg/report-a-breach/complaints_cs/index.html

V této souvislosti byla zaslána žádost o pomoc na SOLVIT, kam se mohou obrátit také dopravci, ideálně na e-mail: solvit@mpo.cz

www.mpo.cz/cz/zahranicni-obchod/podnikani-v-eu/sluzby-pro-podnikatele-na-vnitrnim-trhu-eu/bezplatna-sluzba-solvit-pomaha-ceskym-obcanum-a-podnikatelum-na-vnitrnim-trhu-eu---172764/

Autor: Odbor informací
Aktualizováno: 11. 04. 2018

Komentáře

Buďte první kdo vloží komentář k tomuto článku

Vložit komentář
Položky označené hvězdičkou * jsou povinné

Související informace:

Květen 2024

Po Út St Čt So Ne
29 30 4
11
13 14 15 16
1 2

Události v květnu 2024

Více >

Nejčtenější články za posledních 30 dní:

© 2024 Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s. Nad Sokolovnou 117/1, 14700 Praha 4, E-mail: sdruzeni@cesmad-bohemia.cz
Tyto webové stránky podléhají licenci Creative Commons, využíváme Webarchiv | Cookies a GDPR

Webdesign: PeckaDesign

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se