SUB Illust

Rusko - turecký incident

Země: Ruská federace Turecko Štítky: Nákladní doprava Dopravní informace

V souvislosti s rusko-tureckým incidentem nastaly vážné komplikace pro dopravce na všech ruských hranicích, neboť ruská strana odmítá vpustit na území Ruské federace kamiony, které přepravují turecké zboží jak tranzitem, tak s místem určení v Ruské federaci.

Na hranicích Ruské federace stojí od 24. listopadu 2015 stovky kamionů, kterým je bez jakýchkoliv vysvětlení nebo nabídky alternativního řešení znemožněno pokračovat v další cestě.

Do problémů se tak dostávají i dopravci ze zemí, které s incidentem nemají nic společného, včetně České republiky. V současné době víme o třech českých dopravcích. Jeden z těchto dopravců již své kamiony vrátil do Turecka a pro náklad našel umístění v Iráku. Nicméně tímto opatřením ruské strany přichází o řadu zakázek, které měl uzavřené s tureckými vývozci zboží do Ruska.

Naše sdružení, bohužel, nemá žádnou faktickou možnost, jak situaci, kdy se dopravci, potažmo řidiči stávají rukojmími v tomto mezinárodním incidentu, řešit. Tento stav se snaží změnit také Mezinárodní unie silniční dopravy - IRU, avšak zatím bezúspěšně.

Autor: Michaela Havelková
Aktualizováno: 03. 12. 2015

Komentáře

Buďte první kdo vloží komentář k tomuto článku

Vložit komentář
Položky označené hvězdičkou * jsou povinné

Související informace:

Květen 2024

Po Út St Čt So Ne
29 30 4
11
13 14 15 16
1 2

Události v květnu 2024

Více >

Nejčtenější články za posledních 30 dní:

© 2024 Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s. Nad Sokolovnou 117/1, 14700 Praha 4, E-mail: sdruzeni@cesmad-bohemia.cz
Tyto webové stránky podléhají licenci Creative Commons, využíváme Webarchiv | Cookies a GDPR

Webdesign: PeckaDesign

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se