SUB Illust

Změna pravidel pro řidiče zájezdových autobusů

Štítky: Autobusová doprava Legislativa Akce ČESMAD BOHEMIA

Na základě návrhu Sdružení ČESMAD BOHEMIA se společně s dalšími evropskými svazy a zejména díky práci bruselské kanceláře IRU se opět "o kousek" podařilo upravit nařízení o dobách řízení a odpočinku, tentokrát pro řidiče zájezdových autobusů.

Některé liberalizační prvky, které Sdružení ČESMAD BOHEMIA navrhlo, se dostaly do silničního balíčku už v roce 2020 (např. možnost trávit dva zkrácené týdenní odpočinky po sobě). Tentokrát jsme našli podporu pro zpružnění čerpání bezpečnostních přestávek.

Řidiči zájezdových autobusů budou mít od června možnost využívat několik změn v pravidlech pro doby řízení a odpočinku. Pružnější bude čerpání bezpečnostních přestávek tak, že řidič autobusu bude mít možnost rozdělit přestávku na dvě části alespoň po 15 minutách. Při splnění určitých podmínek bude moci řidič odložit čerpání denního odpočinku o jednu hodinu (prodloužit výkon o hodinu). Odložení týdenního odpočinku až o 12 po sobě následujících 24hodinových časových úseků bude možné i u čistě vnitrostátního zájezdu.

Přesný text nařízení je zde

Nová pravidla začnou platit už konce května, takže před hlavní turistickou sezónou. Pozitivně změnit nařízení EU v sociální oblasti je v dnešní době extrémně složité, ale zdařilo se.

 

Autor: Jan Medveď
Aktualizováno: 16. 05. 2024

Související informace:

Květen 2024

Po Út St Čt So Ne
29 30 4
11
13 14 15 16
1 2

Události v květnu 2024

Více >

Nejčtenější články za posledních 30 dní:

© 2024 Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s. Nad Sokolovnou 117/1, 14700 Praha 4, E-mail: sdruzeni@cesmad-bohemia.cz
Tyto webové stránky podléhají licenci Creative Commons, využíváme Webarchiv | Cookies a GDPR

Webdesign: PeckaDesign

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se