SUB Illust

Nový požadavek na povinnou registraci nerezidentů na Ukrajině

Země: Ukrajina Štítky: Nákladní doprava Legislativa

S účinností od 1. 7. 2021 se musí dopravci přepravující zboží po území Ukrajiny registrovat u ukrajinských celních orgánů

S účinností od 1. července 2021 vstupuje v platnost povinná registrace nerezidentů, kteří přepravují zboží pod celní kontrolou na území Ukrajiny (dovoz, vývoz nebo tranzit) podle § 61 Oddílu XXI Celního zákona Ukrajiny.

Dle tohoto nařízení jsou zahraniční dopravci povinni se registrovat u celních orgánů Ukrajiny. V případě, že dopravce nebude registrován, může tato skutečnost vést k zamítnutí jeho vstupu na území Ukrajiny.

Registrovat se je možno

  • přímo na celním úřadě vstupu nebo výstupu z Ukrajiny spolu s poskytnutím kopie koncesní listiny vydané příslušnými orgány v zemi registrace,
  • zasláním předem vyplněného formuláře poštou na jakýkoliv celní úřad spolu s kopií koncesní listiny vydané příslušnými orgány v zemi registrace,
  • předložením celnímu úřadu osobně nebo prostřednictvím oprávněné osoby nebo celního agenta vyplněný formulář spolu s kopií koncesní listy vydané příslušnými orgány v zemi registrace.

Formulář se může vyplnit v ukrajinštině nebo v jakékoliv úředním jazyce mezinárodní komunikace. Nicméně pro urychlení zpracování informace se doporučuje formulář vyplnit v ukrajinštině či angličtině.

Po zadání dat do informačního systému ukrajinské celní správy bude nerezidentovi přiděleno dočasné registrační číslo během 1 hodiny. Toto dočasné registrační číslo umožní nerezidentům provádět celní formality a postupy bez omezení. Stálé registrační číslo bude přiděleno nerezidentovi během 5 pracovních dní.

K zamítnutí přidělení dočasného registračního číslo dojde, když v žádosti chybí požadovaná data nebo je nerezident již registrován.

Na této webové stránce naleznete formulář k vyplnění jak v anglickém, tak ukrajinském jazyce:

https://customs.gov.ua/en/oblik-nerezidentiv#scrollTop=0%20

Odpovědi na časté dotazy najdete zde

 

Autor: Michaela Havelková
Aktualizováno: 13. 07. 2021

Související informace:

Červen 2024

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31
3 4 5 6 7 8
11 12 14 15
18 19 20
26 27 28

Události v červnu 2024

Více >

Nejčtenější články za posledních 30 dní:

© 2024 Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s. Nad Sokolovnou 117/1, 14700 Praha 4, E-mail: sdruzeni@cesmad-bohemia.cz
Tyto webové stránky podléhají licenci Creative Commons, využíváme Webarchiv | Cookies a GDPR

Webdesign: PeckaDesign

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se