SUB Illust

Zaměstnávání zahraničních pracovníků

Země: Česká republika Štítky: Autobusová doprava Nákladní doprava

V měsíci srpnu a září 2015 měly dopravní společnosti možnost odpovídat na portálu Truckjobs.cz na otázky spojené s jejich zájmem o možnost zaměstnávání zahraničních řidičů. 60% dopravních firem, které odpověděly na tuto anketu, uvedly, že by o tuto možnost měly vážný zájem, nicméně se v celé složité problematice zahraničního zaměstnávání sami neorientují a chybí jim základní informace.

3% členských dopravních firem Sdružení ČESMAD Bohemia, z.s. naopak uvedlo, že zahraniční pracovníky zaměstnávají a mají s touto problematikou bohaté zkušenosti.

Na základě těchto výsledků byl vytvořen souhrnný materiál, který problematiku zaměstnávání cizinců dopravcům přiblížuje. Tento dokument byl konzultován s některými dopravci, kteří v této oblasti aktivně působí a byl doplněn o praktické zkušenosti. Materiál je rozdělen do tří částí. První se zabývá pobytem a obecným přístupem cizinců na český trh práce. Druhý popisuje základní instrument v této problematice - zaměstnaneckou kartu. Třetí část se zabývá některými vybranými specifiky spojenými se zaměstnáváním řidičů.

Materiál je určen pouze členským firmám ČESMAD BOHEMIA a najdete ho na tomto odkazu

Autorem dokumentu je Tomáš Bicera

Autor: Odbor informací
Aktualizováno: 08. 12. 2015

Komentáře

Buďte první kdo vloží komentář k tomuto článku

Vložit komentář
Položky označené hvězdičkou * jsou povinné

Související informace:

Červen 2024

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31
3 4 5 6 7 8
11 12 14 15
18 19 20
26 27 28

Události v červnu 2024

Více >

Nejčtenější články za posledních 30 dní:

© 2024 Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s. Nad Sokolovnou 117/1, 14700 Praha 4, E-mail: sdruzeni@cesmad-bohemia.cz
Tyto webové stránky podléhají licenci Creative Commons, využíváme Webarchiv | Cookies a GDPR

Webdesign: PeckaDesign

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se