SUB Illust

Jedenáctý balíček sankcí EU vůči Rusku - doplněno

Země: Ruská federace Štítky: Nákladní doprava Dopravní informace Legislativa

Nové sankce EU přijala dne 23. června 2023.

Cílem nového balíčku je minimalizovat riziko obcházení omezujících opatření, platí zákaz tranzitu přes území Ruska zboží a technologií, které by mohly přispět k vojenskému a technologickému posílení Ruska nebo k rozvoji jeho obrany a bezpečnosti. odvětví, zboží a technologie vhodné pro použití v leteckém nebo kosmickém průmyslu a letecká paliva a přísady do paliv, vyvážené z Unie.

Došlo k rozšíření zákazu silniční přepravy zboží v EU přívěsy a návěsy registrovanými v Rusku, a to i v případě, že jsou taženy nákladními vozidly registrovanými mimo Rusko.

Zákaz se nevztahuje na přepravu do 30. června 2023, pokud byla zahájena před 24. červnem 2023 a za předpokladu, že přívěs nebo návěs již byl na území EU dne 24. června 2023 nebo bude projíždět územím EU při návratu do Ruska. Zákaz se nebude vztahovat na přepravní operace prováděné mezi Kaliningradskou oblastí a zbytkem Ruska.

Rozhodnutí rovněž zakazuje tranzit většího množství zboží a technologií přes území Ruska.

Dále byl rozšířen seznam položek, které přispívají k vojenskému a technologickému posílení Ruska nebo k rozvoji jeho obranného a bezpečnostního sektoru, a to o: elektronické součástky, polovodičové materiály, výrobní a zkušební zařízení pro elektronické integrované obvody a desky s plošnými spoji, prekurzory energetických materiálů a prekurzory chemických zbraní, optické součástky, navigační přístroje, kovy používané v obranném sektoru a námořní vybavení. Rozšiřuje se také seznam zakázaných střelných zbraní, jejich součástí, hlavních částí a střeliva a přidávají se další typy zbraní.

Rada přidala nové subjekty přímo podporující ruský vojenský průmyslový komplex. 

Připomínáme dopravcům nutnost dodržovat místní, národní a mezinárodní zákony, včetně všech pravidel obchodních sankcí, a také pečlivé zhodnocení potenciálních rizik při přijímání jakéhokoli nákladu nebo při podepisování jakékoli smlouvy s poskytovateli služeb.

Úplné znění platných předpisů

Autor: Odbor informací
Aktualizováno: 30. 06. 2023

Související informace:

Červen 2024

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31
3 4 5 6 7 8
11 12 14 15
18 19 20
26 27 28

Události v červnu 2024

Více >

Nejčtenější články za posledních 30 dní:

© 2024 Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s. Nad Sokolovnou 117/1, 14700 Praha 4, E-mail: sdruzeni@cesmad-bohemia.cz
Tyto webové stránky podléhají licenci Creative Commons, využíváme Webarchiv | Cookies a GDPR

Webdesign: PeckaDesign

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se