SUB Illust

European Business Number - podvodné nabídky inzerce pokračují

Štítky: Autobusová doprava Nákladní doprava

Pozor na zasílané požadavky o doplnění údajů o firmě do katalogu

V loňském roce jsme upozorňovali na dopis s přiloženým formulářem, požadujícím aktualizaci údajů o firmě. Bohužel se případy zaslání tohoto dopisu objevily i v letošním roce.

Dopis obsahuje termín pro odeslání a ve formuláři jsou předvyplněny základní údaje o firmě, většinou chybí DIČ a údaje spojené s daňovou povinností.

Protože dopis i formulář se tváří velmi seriózně, velmi snadno se přehlédne odstavec ve formuláři, který je psán drobnějším písmem a začíná slovem „Order" (česky objednávka). V tomto odstavci je objednávka na publikování na portálu www.e-b-n.eu, v souladu se všeobecnými podmínkami. Cena takového inzerátu je 677 EUR/ za rok a musí být uhrazena předem na základě vystavené faktury. Objednávka je platná na tři roky, takže se objednatel zavazuje hradit výše uvedenou částku na toto období, navíc je vždy o rok prodlužována, a to až do doby výpovědi, která je možná tři měsíce před koncem „smluveného" období.

Pokud Vám tento dopis dorazil, necháme na Vás, zda máte zájem o zveřejnění na výše uvedeném portálu (webovou stránku uvádíme pro možnost nahlédnutí). Na celou záležitost upozorňujeme především v souvislosti s možnou záměnou za úřední dokument, jehož vyplnění by mohlo firmu přijít poměrně draho.

Autor: Jana Sláčalová
Aktualizováno: 24. 02. 2016

Komentáře

Buďte první kdo vloží komentář k tomuto článku

Vložit komentář
Položky označené hvězdičkou * jsou povinné

Související informace:

Červen 2024

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31
3 4 5 6 7 8
11 12 14 15
18 19 20
26 27 28

Události v červnu 2024

Více >

Nejčtenější články za posledních 30 dní:

© 2024 Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s. Nad Sokolovnou 117/1, 14700 Praha 4, E-mail: sdruzeni@cesmad-bohemia.cz
Tyto webové stránky podléhají licenci Creative Commons, využíváme Webarchiv | Cookies a GDPR

Webdesign: PeckaDesign

Uživatelská sekce

E-shop Přihlásit se